E.Kuturys: Pagėgių valdžia pardavė savivaldybę verslui.

P1280816  Štai ir galime sudėti visus taškus ant „I” vėjo jėgainių atsiradimo peripetijose Pagėgiuose. Apie tikrą jų naudą pagėgiškiams ir Vilniuje gyvenantiems verslininkams išsamiai paaiškino Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje Tarybos narys Edgaras Kuturys. Tiesa, jis neišrado jokio dviračio, apie verslininkų iš  sostinės kėslus Pagėgiuose jau seniai rašė spauda, tik to niekaip nenorėjo girdėti Pagėgius valdantys politikai, ir kaip gi jie girdės, jei jų didelis noras steigti Pagėgių savivaldybėje kuo daugiau  vėjo jėgainių parkų galimai grįstas interesais. Partijos Tvarka ir Teisingumas pirmininko R. Pakso žentas Aivaras Stumbras gali lengviau atsipūsti, lapkričio mėnesį vykusiame Pagėgių savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta specialiajam planui, kuriame numatyta vėjo jėgainių plėtra. Patvirtinus tokį sprendimą, A.Stumbras ir kiti vėjo jėgainininkai  užsitikrino garantuotas pajamas dvylikai metų. Tiek laiko Valstybė įsipareigoja pirkti iš šių energijos gamintojų elektrą už fiksuotą kainą. Tarybos opozicijos nariai nujautė, kad šį sprendimą valdantieji stums „buldozeriu”, todėl jų lyderis Edgaras Kuturys visą opoziciją pakvietė vieningai nuo  šio klausimo nusišalinti, tačiau prieš tai jis pasakė faktus, kurie tikrai turėjo gulti ant valdančiųjų sąžinės.

„Pakils žemės vertė, nu  tokių absurdų kurie surašyti specialiajam plane aš neskaičiau dar. Tikrai galiu patikinti, žemė nuvertės. Atstumai nuo gyvenamųjų namų numatyti netinkami. Skaudžiausia yra tai, kad mūsų savivaldybė yra parduodama verslininkams. Rašote, kad padaugės darbo vietų, kokių darbo vietų jums padaugės, niekas nepadaugės, stato jas ir tai atvykėliai iš užsienio. Prisirašėte čia kažkokių pasakų. Jūs savivaldybės žmones iškeičiate į verslo magnatų interesus”- valdantiesiems išdėstė E.Kuturys.

Balsavime dalyvavo vien tik partijos Tvarka ir Teisingumas nariai Pagėgių savivaldybės taryboje, vienintelis Remigijus Špečkauskas šiuo klausimu susilaikė, visi likę „tvarkiečiai” balsavo „Už” vėjo jėgainių dar didesnę plėtrą Pagėgiuose.

Visą E.Kuturio kalbą galite žiūrėti video medžiagoje:

meslaisvi.lt