Suniokotos D.Jančaro buto durys, policininkas D.Jenovas problemų nemato.

Pagėgių policijos tyrėjas D.Jenovas facebook.com nuotrauka

Pagėgių policijos tyrėjas D.Janovas facebook.com nuotrauka

Šiais laikais rašyti, ir rašyti tiesą darosi vis sudėtingiau ir sudėtingiau. Dažnas išdrįsęs prabilti apie politikų ir savivaldybės bei valstybės tarnautojų korupciją susilaukia įvairaus pobūdžio keršto. Tokia eilė atėjo ir meslaisvi redaktoriui D.Jančarui. Jau daug metų nenutylančio apie nešvarius politikų darbus portalo redaktoriaus buto durys buvo nepataisomai suniokotos. Kažkas užpurškė šarvuotų durų spyną statybinėmis putomis, dėl ko ši spyna negalėjo atsirakinti.

” Žinojau, kad kažkada galiu susilaukti panašių provokacijų savo atžvilgiu. Galima sakyti jų laukiau ir buvau nusiteikęs, tačiau baisiausia ne tai, kad  tokiomis priemonėmis bandoma mane nutildyti, bet tai, kaip panašiais atvejais elgiasi Pagėgių policininkai”,-pasakojo D.Jančaras.” Į įvykio vietą atvykęs Pagėgių policijos tyrėjas Deividas Jenovas ėmėsi iniciatyvos ir pamatęs duris paklausė, kiek aš vertinu nuostolius. Aš jam pasakiau, kad durys kainuoja apie 400EUR, tai tiek ir vertinu”,-tęsė meslaisvi redaktorius. Tokie D.Jančaro vertinimai policininkui nepatiko, jis pabrėžė, kad durys nesugadintos, nukentėjo tik spyna, todėl nuostoliai nežymus. Vėliau surašant pareiškimą, G.Jančarienei tyrėjas rekomendavo taip ir parašyti, kad nuostoliai siekia vos 100EUR. Moteris žinojo, kad pagrindinė policijos prievolė visuomenei tai ginti, saugoti ir padėti, todėl jos manymu pareigūnas tikrai norėjo padėti surašant pareiškimą. Deja, bet šioje vietoje D.Jenovas turbūt sugudravo, nes nuostoliams siekiant tik 100 EUR užvedama administracinė byla, o jei nuostoliai šiek tiek didesni, tuomet keliama baudžiamoji byla. Kodėl policijai taip rūpi, kad nusikaltimų, už kuriuos grėstų baudžiamasis persekiojimas būtų kuo mažiau? D.Jančaras mano kad čia svarbų vaidmenį atlieka statistika.

Suniokotos D.Jančaro durys

Taip atrodė D.Jančaro buto durys po sugadinimo ir kai pavyko jas atidaryti.

„Baigiasi metai. Greitai Policijos komisariatai teiks ataskaitą visuomenei, todėl jiems be galo svarbu, kad būtų kuo mažiau neištirtų nusikaltimų, o tokių visada yra. Vien prieš mano šeimos turtą per paskutinius metus buvo padaryti keletas nusikaltimų ir nei vienas neištirtas. Todėl mano nuomone, jeigu baudžiamųjų bylų neišaiškinta bus ženkliai mažiau nei administracinių, toks komisariatas atrodys solidžiau. Tas jiems svarbu, nes juk jie biudžetinė įstaiga ir juos išlaikome mes, gyventojai, kurie mokame mokesčius. Tą policija tikrai žino, bet turėtume suprasti ir mes, eiliniai gyventojai, tada jų darbas tikrai būtų efektyvesnis”,-komentavo D.Jančaras. „Aš bandžiau sakyti policininkui, kad tu pabandyk įeiti į mano namus nesugadinęs durų, tačiau šito pareigūnas klausyti nenorėjo.Vėliau sužinojau, kad policijos komisariate žmona surašė tokį pareiškimą, kuriame nuostoliai siekė vos 100EUR. Atvykę durų atrakinimo meistrai pasakė tik vieną, teks pjauti duris, taip ir padarėme, nes kitaip įeiti į namus nebuvo galimybės. Žinoma apmaudu, bet ne dėl to, kad kažkas suniokojo mano buto duris, bet dėl to, kad mes auginame naują kartą pareigūnų, kurie niekuo nesiskiria, nuo tų, kurie mums atiteko palikimu iš sovietų sąjungos”,-baigė D.Jančaras.

meslaisvi.lt   ginti demokratiją, saugoti laisvą žodį, padėti atsibusti…