Ką žino Pagėgių visuomenė apie savo valdžią?

Donatas Jančaras mitinge už teisingumą

Vienas vakarų Lietuvos dienraštis kalbino  Pagėgių miesto visuomenininką, Donatą Jančarą, šį interviu leido paviešinti ir svetainėje meslaisvi.lt

-Donatai, kodėl  nusprendėte taip aktyviai įsitraukti į visuomeninę veiklą?

Todėl, kad valdžioje esantys politikai visiškai prarado sveiką nuovoką. Jiems asmeninių reikalų tvarkymas, užimant valstybės tarnautojo pareigas, tapo norma.

-Tai gal žinot kokių pavyzdžių, kokius jie tuos savo reikalus tvarko?

-Žinoma, kad visų pirma, tai piniginiai reikalai. Būdami valdžioje daugelį metų, šie politikai išmoko įvairių triukų, kaip tuštinti valstybės biudžetą. Vienas toks triukas, tai socialinių būstų pirkimas. Atrodo kilnus tikslas, tačiau už šios, neva gražios  valdžios iniciatyvos, slypi valdiškų pinigų grobstymas. Tikrai žinau, kuomet valdžios atstovai per tarpininkus surandą žmogų, norintį parduoti kažkokį tai būstą. Tuomet šiam žmogui yra pasiūloma pavyzdžiui 20 000lt. suma, o savivaldybės dokumentuose deklaruojama 40 000lt suma. Žinoma, be  pardavėjo  sutikimo, neišeina prasukti tokios aferos, nes jis turi deklaruoti pirkimą pardavimą savo parašu. Po keletos tokių maklių, apie tokį reiškinį jau kalba visas miestelis. Tai čia tik viena sritis, kurioje vyksta vagystės iš valstybės biudžeto. Yra jų žymiai ir daugiau, o dar kiek , apie kurias aš ir nežinau. Na pavyzdžiui viešieji pirkimai arba statybos. Pastarosiose turbūt vyksta vienos iš didžiausių vagysčių.

Tokio stambumo pastatai, kaip komercinės paskirties, kuriuose įsikuria didžiuliai prekybos centrai, pasistato patuštinus mūsų visų kišenes. Jūs galit įsivaizduoti kokiais mastais yra vagiama. Visi savivaldybės teritorijoje vykdomi teritorijų planavimai, yra derinami su asmeniniais politikų interesais. Na pavyzdžiui, per Pagėgius teka atvira kanalizacija. Vienais metais buvo skirtos lėšos šios kanalizacijos, vienos iš atkarpų, uždengimui. Tai ta atkarpa kažkodėl tai buvo pasirinkta ne miesto centre, bet ties tuometinio mero, Kęsto Komskio, valdoma kepykla bei restoranu „Peronas“ Beje, kaip šis pastatas, kuriame įsikūrusios minėtos įmonės, atsidūrė Kęsto Komskio rankose, man taip pat kelia daug abejonių. Juk tai didžiulis, valstybei priklausęs, pastatas, kuris buvo privatizuotas nežinia už kokią sumą . Pirmas išasfaltuotas šalutinis kelias Pagėgiuose, taip pat veda link restorano“Peronas“Ir dar galėčiau minėti ir minėti.

-Bet gi jūs kalbat tokius dalykus, už kuriuos tokie politikai turėtų atsidurti už grotų?

-Turėtų, bet deja, mūsų šalies teisėsauga paralyžiuota, prie kurios neveiksnumo turbūt prisidėjo tie patys valdžianusikaltėliai, kurie užsisėdėjo savo postuose.

Tai ką daryti? Gal jau „kalašnikovo“ reikia?

-Dėl kalašnikovo tai nežinau, bet kad tokius politikus reiktų pašalinti iš valdžios, turėtų suprasti kiekvienas.

O kaip jūs manot, ar šitokia situacija tik pas jus, Pagėgiuose?

Nemanau, bet tikrai žinau, kad panašūs dalykai vyksta visoje Lietuvoje. Tikrai nesu vienintelis Lietuvoje, kuris mato valdžios degradaciją. Pažįstu daug aktyvių žmonių kituose rajonuose.  Gaila, kad dar neatsiranda artimesniuose rajonuose, tokiuose kaip Šilutė ir Tauragė. Na bent jau aš nežinau. Bet tai tik laiko klausimas, nes aš manau, kad pasaulyje vyksta evoliucija ir toliau žmonės taip gyventi nenorės.

-Ką jūs turit omenyje?

Nenorės taikytis su tuom, kai iš jų visų, taip nachališkai, kai kurie veikėjai vagia ir dar sugeba žiūrėdami į akis pasakyti, kad jie daug nuveikė gyventojų labui.

-Tikrai galvojat kad nesitaikys?

-Esu tuom tikras, Lietuva juk didvyrių žemė!

Ačiū už pokalbį

Kalbino V.E.

 

meslaisvi.lt