Karjero šalia Kulautuvos planuotojai gyventojus vilioja fantastiškomis vizijomis.

UAB „Benefaktor” direktoriaus Vytauto Subačiaus vizija
Koliažui naudotos nuotraukos iš viešo interneto.

Gruodžio 23d. Kauno rajono Kulautuvos ir Batniavos seniūnijos gyventojai sulaukė staigmenų. Jiems buvo pranešta, kad greta kurortinės Kulautuvos planuojamo smėlio-žvyro karjero įrengimo procesas ne tik nesustojo, bet įgavo pagreitį, jau parengta poveikio aplinkai vertinimo programa. Programos rengėjas UAB „Ekostruktūra”, o planuojamos ūkinės veiklos organizatorius UAB „Benefaktor”, kuriame dirba vienas asmuo, direktorius Vytautas Subačius . Skaitant programą nekilo jokių abejonių, kad pastaroji parengta šališkai, prisitaikant prie užsakovų UAB „Benefaktor” norų. Poveikio aplinkai vertinimo dokumento rengėjai labai apeliavo į 2015 m. Kulautuvoje, buvusio karjero teritorijoje
įrengtą rekreacinę zoną, kurią labai pamėgo ne tik kulautuviečiai, bet ir seniūnijos svečiai. Viskas būtų gražu jei ne tai, kad buvęs Kulautuvos karjeras uždarytas dar 1989m. ir jo eksploatavimas vyko vos penkis metus, o rekreacinė zona apskritai atsirado tik 2015m. Naujai planuojamo karjero eksploatavimas , kaip rašoma programoje, numatytas 25 metus, o rekreacinė zona būtų įrenginėjama iškasus pirmąjį karjero plotą po trijų- penkių metų, kai tuo tarpu likusi karjero dalis būtų eksploatuojama toliau,t.y. dar apie dvidešimt metų. Be to, programoje neužsiminama kas ir kokiomis lėšomis įrenginės tą rekreacinę zoną, kuri bus privačiame sklype. Ir žinoma, jei ji bus privačiame sklype, įdomu ar savininkai UAB „Benefaktor” leis vietinei bendruomenei ja naudotis nemokamai.

Programoje parodyta, kad šalia rekreacinės zonos ir toliau vyktų žvyro-smėlio kasimas.

Ir tai tik viena medalio pusė. Poveikio aplinkai vertinimo programoje nurodoma, kad žaliavos bus transportuojamos naujai įrengtu keliu per privačius žemės sklypus, net per veikiančius melioracijos griovius ir dėl to vietos gyventojams dėl sunkiasvorių mašinų judėjimo nepatogumų kilti neturėtų. Tokiais karjero planuotojų pažadais vietinės bendruomenės tikėti nenori, juk įrengti naują kelią, kuriuo galėtų prasilenkti du savivarčiai kainuotų labai daug, o ir kelių įrengimo taisyklėse aiškiai nurodyta, kad dviejų eismo juostų vietinės reikšmės kelias turi būti su asfalto danga.

Dėl planuojamo karjero „verda” diskusijos ir socialiniuose tinkluose. Vienoje iš jų facebook profilis, pavadintas Bene Faktor, komentaruose net grąsina Batniavos seniūnui. „... yra žinių, kad Jūs galimai atstovaujate kitų esančių šalia karjerų interesus ir stabdote konkurencingą verslą, skleisdamas neteisingą informaciją Kulautuvos bendruomenei, kurios pagalba surinkitote virš 500 parašų!!! Mes visi atsakome įstatymų nustatyta tvarka, todėl nedarykite sau ir kitiems problemų!!! „-rašoma Bene faktor komentare.

Visą šį procesą gali sustabdyti tik Kauno rajono savivaldybės Taryba. Po poveikio aplinkai vertinimo programos pristatymo per 20 darbo dienų Taryba turėdama svarius argumentus gali priimti neigiamą motyvuotą sprendimą dėl planuojamos ūkinės veiklos galimybių ir sustabdyti poveikio aplinkai vertinimo procedūras.

Ar ištesės Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas savo pažadą, duotą Kulautuvos ir Batniavos seniūnijų gyventojams dar birželio mėnesį matysime jau greitai.

meslaisvi.lt