Naujojoje Akmenėje nauji įvykiai- vos atgavusi vaikus mama patiria socialinės darbuotojos spaudimą

Akmenės rajono paramos šeimai centro socialinė darbuotoja Daina Rimkienė

Akmenės rajono paramos šeimai centro socialinė darbuotoja Daina Rimkienė. Nuotrauka iš facebook.com

Mūsų aprašyta istorija apie Naujojoje Akmenėje iš Erikos Kiviliauskaitės neteisėtai paimtus vaikus tęsiasi toliau. Šešis mėnesius mama buvo priversta gyventi be vaikų, o vaikai be savo mamos. Ir tik įsikišus į reikalą visuomenininkams sausio 25d. vaikai skubos tvarka buvo grąžinti mamai. Praėjus vos kelioms dienoms po vaikų grįžimo namo, Erika sulaukė Akmenės rajono paramos šeimai centro socialinės darbuotojos Dainos Rimkienė skambučio. Tos pačios socialinės darbuotojos, kurios parodymų dėka pusę metų Erika buvo priversta gyventi be vaikų. Kaip teko išsiskyrimą išgyventi mamai ir vaikams žino tik jie patys, tačiau socialinei darbuotojai tas nerūpėjo. D.Rimkienei svarbu, kad Erika kuo greičiau savo vaikučius atvesdintų į darželį. Dėl to ji ir paskambino į Erikos namus. Pokalbio stenogramą talpiname žemiau, viešiname ir didžiąją dalį pokalbio video-faile.

D.Rimkienė. Laba diena, kaip gyvenat, ar ne sušalot?

Erika. Ne, šilta

D.Rimkienė. Šilta ane, žiūrėk ar galvoji vaikus vesti į darželį ?

Erika . Ne dar

D.Rimkienė . „Buratinas“(darželis red. pastaba) gali priimti jau nuo pirmadienio keturioms valandom per dieną, kol atsiras vietų  „Atžalyno „ darželyje

Erika. Mes užsiregistravome Atžalyne nuo rugsėjo pirmos, jei ten bus vietų tai ir eisime, o „Buratinas“  man labai toli.

D.Rimkienė. Erika esi nedarbinga, gali vaikus palydėti, nėra čia taip toli. Neskubėk priešintis, pagalvok kokių reikia dokumentų , juk pati pailsėsi nuo vaikų. Dar pusę metų iki to „Atžalyno“ tu pavargsi.

Erika. Man vaikai ne kliūtis namuose, kad aš negalėčiau prižiūrėti savo vaikų. Rankas , kojas turiu.

D.Rimkienė. Tai va rankas kojas turi, galėsi palydėti vaiką iki darželio. Vaikams reikalingas ugdymas, nereikia atitraukti nuo ugdymo.

Erika. Namuose irgi ugdosi kuo puikiausiai, mes tuo užsiimame.

D.Rimkienė. Ne taip Erika jie ugdosi pas tave. Turi bendrauti su kitais vaikais, su kitais suaugusiais, ne vien su tavimi, ne vien su močiute.

Erika. Aš pasakiau savo nuomonę ir savo nuomonės nekeisiu

D.Rimkienė. Erika vaikams užtikrinti ugdymo sąlygas yra privaloma, kitaip yra pažeidžiamos vaikų teisės. Privaloma gauti ugdymą.  Kai bus tam „Atžalyne“ vietos iš karto perkelsime iš „Buratino“ į  ten.

Erika. Aš noriu, kad vaikai atsistotų į normalų darželį, o ne taip kur penkiasdešimt susigrūdę. Ar jūs suprantate, kad aš turiu teisę rinktis kas mano vaikams bus geriau. Aš neturiu čia kažko klausyti, kad vaikais atsikratyčiau.

D.Rimkienė. Taigi visų tėvų  vaikai eina į ugdymo įstaigas, tu pagalvok dar, pagalvok, nepulk nervuotis, aš tau rekomenduoju, aš negaliu tavęs priversti, aš tik tau siūlau, kad nebūtų tau problemų.

Erika. Nebus problemų, jeigu jūs vėl kažko nepridarysite.

D.Rimkienė. Žinok Erika vaikų teisės sakė, kad turi bendradarbiauti. Aš manau, kad būtų labai gerai priimti vieną bendrą sprendimą, negali nei tu „Ne“ sakyti, nei aš. Turim nutarti abi.

Erika. Aš jau esu nusprendusi. Kitur nevesiu, tik į „Atžalyną“. Jūs dabar mane per prievartą verčiate vesti ten, kur aš nenoriu.

D.Rimkienė. Yra rekomendacijos tau vesti vaikus į darželį, tą turėtum ir daryti. Tu priešiniesi, kad tik priešintis, tu nesinervuok, nusiramink, ramiai pagalvok. O pas gydytoją jau užsirašėte?

Erika. Užsirašėm

D.Rimkienė: Čia mieste?

Erika.Taip

D.Rimkienė. Turėtum rytoj nueiti patikrinti sveikatą paimti pažymą, kad sveiki ir vesti į darželį.

Erika. Jūs vėl mane spaudžiate

D.Rimkienė. Ne, ne, aš tik pasiūlymus ir rekomendacija duodu, sakau yra vietos „Buratine“ , o tau spręsti ar pusę metų laikysi vaikus namuose užrakintus.

Erika. Vaikai nėra namuose užrakinti ir mes išeiname pasivaikščioti ir pas mus svečių ateina.

D.Rimkienė. Bet jiems ugdymas reikalingas, tu pagalvok šiandien, be nervų, be streso.

meslaisvi.lt