Mamos naudai liudijančius liudininkus Naujosios Akmenės vaikų teisių skyrius išvadino nesveikais

Rūta Žiediene

Naujosios Akmenės vaikų teisių apsaugos skyriaus patarėja Rūta Žiedienė Nuotrauka iš socialinio tinklo

Donatas Jančaras.

Tokio užsispyrimo ir ryžto, kokį rodo Naujosios Akmenės Vaikų teisių apsaugos skyriaus vadovai, norėdami iš mamos išplėšti du mažamečius vaikus, galėtų pavydėti sportininkai, politikai ar verslininkai pradedantys verslą. Verslą paminėjome neatsitiktinai, gali būti, kad liepą įsigaliojęs naujas vaikų teisių apsaugos įstatymas atvėrė neribotas galimybes biudžetinių įstaigų darbuotojams greta savo darbo „užsukti”ir neblogą versliuką. Versliuką susijusį su vaikų globa. Jau rašėme, kuomet Naujoje Akmenėje iš jaunos mamos Erikos 2018m.rugpjūčio mėnesį buvo paimti du mažamečiai vaikai. Vaikai pas globėjus atsidūrė kuomet N.Akmenės paramos šeimai centro  socialinė darbuotoja Daina Rimkienė parašė vaikų teisių skyriui raštą, kuriame nurodė, jog Erikos su vaikais lankymosi pas ją kabinete metu socialinė darbuotoja pastebėjo ant vieno iš vaikų sumušimus. Vaikų teisių specialistai ilgai nedvejojo, jie iš karto ėmėsi darbo, du vaikučiai iš Erikos buvo „konfiskuoti’, arba kaip sako vaikų teisių atstovai „paimti iš jiems nesaugios aplinkos”. Kokio pobūdžio sumušimai, vaikų teisių specialistai patys atsakyti negali, todėl apie įvykį informavo policija, kuri pradėjo ikiteisminį tyrimą. Spalio 10 dieną Akmenės prokuratūros prokuroras Anatolijus Ivanovas tyrimą nutraukė dėl nepakankamų įrodymų, kad vaikas buvo sumuštas mamos. Tokiu prokuroro nutarimu vaikų teisių skyriaus vadovė nebuvo patenkinta, todėl šį nutarimą apskundė Telšių apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojai Astai Kudrauskienei. A.Kudrauskienė išnagrinėjusi skundą jį atmetė kaip nepagrįstą. Tačiau ir su šiuo prokurorės verdiktu N.Akmenės vaikų teisių apsaugos skyriaus vadovai sutikti nepanoro. Jie šį nutarimą apskundė Telšių apylinkės teismui. Teismas šį skundą taip pat atmetė. Bet atkaklusis Naujosios Akmenės vaikų teisių apsaugos skyrius , kuriam vadovauja tokia Rūta Žiedienė ir čia dar nepasidavė. Telšių apylinkės teismo nutarimą apskundė Šiaulių apygardos teismui.

Savo skunduose N.Akmenės vaikų apsaugos skyriaus vadovai akcentavo, kad tirdamas vaiko sužalojimo atvejį prokuroras A.Ivanovas vadovavosi įtariamosios Erikos, turinčios sveikatos sutrikimų , jos mamos taip pat turinčios sveikatos sutrikimų bei Erikos kaimyno, kuris taip pat vaikų teisių apsaugos skyriaus atstovų nuomone turi sveikatos sutrikimų liudijimais. Visi liudijantys Erikos naudai N.Akmenės VTAS vadovės R.Žiedienės nuomone turi sveikatos sutrikimų.

Tačiau čia dar ne viskas. Paskutiniame skunde Vaikų teisių skyriaus atstovai nurodo, kad atsirado dar viena liudininkė Gerda Parieštienė, kuri gruodžio 7d. parašė vaikų teisių skyriui pranešimą, jog ji mačiusi kaip Erika skriaudžia vaikus. Priminsime, kad vaikai iš Erikos buvo paimti rugpjūčio 14d., o pranešimą apie matytą smurtą atsiradusi liudininkė parašė gruodžio 7d. praėjus keturiems mėnesiams po vaikų atėmimo iš Erikos.

Stebint tokius Naujosios Akmenės vaikų teisių apsaugos skyriaus vadovų veiksmus kyla klausimas ar jie patys neturi kokių nors sveikatos sutrikimų.

meslaisvi.lt