Nuo rugsėjo 1-os sunkvežimių ir motociklų vairuotojai praktikos egzaminą galės laikyti su savo transporto priemone

RegitraLR vidaus reikalų ministras pakeitė Motorinių transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašą, sudarydamas galimybę į vairavimo praktikos egzaminą „Regitroje“ atvykstantiems profesionalo (C, CE) bei vasaros sezoną vis populiaresnio motociklizmo (A1, A2) kategorijų siekiantiems vairuotojams patiems pasirūpinti transporto priemone.

Kad leidimas atvykti į egzaminą su sava transporto priemone yra veiksmingas, parodė ankstesni sprendimai leisti vairavimo praktikos egzaminą laikyti savu autobusu (D kategorija) ir motociklu (A kategorija) – daliai vairuotojų tai veikia kaip stresą mažinantis veiksnys. Būsimasis vairuotojas jaučiasi užtikrinčiau ir labiau pasitiki savo jėgomis.

Būsimų vairuotojų patogumui A1, A2 bei C ir CE kategorijų egzaminui reikalingas transporto priemones, kaip ir iki šiol, bus galima nuomotis „Regitros“ padaliniuose. Iš esmės, šis pokytis atveria platesnes galimybes būsimiems vairuotojams rinktis sau priimtinesnį būdą ir nuspręsti, su kokia transporto priemone jis nori laikyti egzaminą.

Atkreiptinas dėmesys, jog norint vairavimo egzaminą laikyti nuosavu krovininiu automobiliu (C ir CE kategorijos) ar motociklu (A1 ir A2 kategorijos), transporto priemonė privalo atitikti bendruosius reikalavimus, t.y. būti apdrausta bei turėti techninę apžiūrą.

Taip pat pabrėžtina, kad naujos tvarkos patvirtinimas neturės jokios įtakos kainų prasme tiems vairuotojams, kurie egzaminą laikys su „Regitros“ transporto priemone.

A1 ir A2 kategorijų kainos:

– su savo transporto priemone (16,80 eur. – egzamino kaina, lydinčiosios transporto priemonės nuoma – 7,1 eur. Iš viso – 23,90 eur.)

– su „Regitros“ transporto priemone (16,80 eur. – egzamino kaina, motociklo nuoma – 8,40 eur., lydinčiosios transporto priemonės nuoma – 7,10 eur. Iš viso – 32,30 eur.)

C ir CE kategorijų kainos:

– su savo transporto priemone (16,80 eur. – egzamino kaina. Iš viso – 16,80 eur.)

– su „Regitros“ transporto priemone (16,80 eur. – egzamino kaina, transporto priemonės nuoma – 27,80 eur. Iš viso – 44,60 eur.)

„Regitros“ lengvųjų automobilių (B kategorijos) parko privalomumo atsisakyti nežadama dėl viešojo intereso patenkinimo uždavinių – suteikti naujus (iki 3 m. senumo) automobilius už žemiausią įkainį bei siekiant skaidrumo užtikrinti egzaminuojamiesiems jų vairavimo įgūdžių ir elgsenos kelyje patikros filmavimą; šių įrašų saugojimo ir patikimo asmens duomenų sunaikinimo paslaugas.

Vairuotojų lauktas pakeitimas įsigalios nuo 2017 m. rugsėjo 1 d.

meslaisvi.lt