Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo projektas- uždirbo TV3, konsultantai ir kiti biznieriai

Lt ^Šveic

2012 -2017 metais Lietuvoje buvo įgyvendinamas projektas Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa : finansinė parama sveikatos sričiai. Šios programos metu Šveicarai nusprendė padėti Lietuviams pagerinti gimdyvių ir naujagimių priežiūrą Lietuvos ligoninėse. Antros programos dalies metu Lietuvos ligoninėse buvo įdiektos energiją tausojančios technologijos. Šioje programoje dalyvavo 27 Lietuvos ligoninės.

Apie šią programą Europos Sąjungos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą Vytenis Andriukaitis pasakė taip:

Ši programa dieviška, be Šveicarijos paramos Lietuvai būtų sunku pagerinti sąlygas gimdyvėms ir naujagimiams. Mes turime prisiimti didžiulę atsakomybę priimant šią humanitarinę pagalbą

VŠĮ Raseinių ligoninės direktorius Vidmantas Merkliopas sakė, kad jeigu šios paramos nebūtų buvę, Raseiniuose apskritai gimdymo skyriaus galėjo nelikti.

Humanitarinė pagalba žodynuose apibrėžiama taip – pagalba daiktais, maistu, logistika ar kitomis priemonėmis, siekiant padėti atstatyti žmogaus aplinką, įvykus humanitarinėms, stihinėms nelaimėms  ar žmogaus sukeltoms nelaimėms. Pagrindiniai humanitarinės pagalbos tikslai yra išsaugoti gyvybes, sumažinti kančias ir išlaikyti žmogišką orumą.

Ar iš ties jau taip blogai Lietuvoje, kad  Eurokomisaras šalį prilyginą valstybei, kuriai reikalinga humanitarinė pagalba?

Apsispręsti kur labiausiai reikia Šveicarijos paramos lėšų Lietuvai pasirodo reikėjo specialistų- ekspertų pagalbos. Pastarieji atliko galimybių studiją. Apie tai kiek kainavo ši analizė programos reklaminiame videoklipe neklabama. Visą šį projektą koordinuoja Finansų ministerija. Ji organizuoja viešuosius pirkimus skirtus programos įgyvendinimui ir reklamavimui. Gegužės mėnesį  Finansų ministerija pirko Lietuvos ir Šveicarijos informacinio videoklipo transliavimo paslaugas televizijoje. Šį pirkimą laimėjo vienintelė dalyvavusi konkurse bendrovė UAB TV3. Šiai televizijai už kelių minučių videoklipo transliaciją Finansų ministeriją sumokėjo beveik 60 000Eur.

Kitame projekto viešinimo  viešajame transporte paslaugų pirkime taip pat dalyvavo vienintelė įmonė UAB „Media traffic”  .Ši bendrovė iš finansų ministerijos gavo užsakymų už 18 000Eur.

Šią programą finansų ministerijai reikėjo ne tik įgyvendinti, bet ir įvertinti,kaip ji buvo įgyvendinta. Todėl šiam tikslui buvo paskelbtas konkursas. Jį laimėjo konsultacijų įstaigų grupė PPMI Group, UAB    ir VIEŠOJI ĮSTAIGA VIEŠOSIOS POLITIKOS IR VADYBOS INSTITUTAS . Pastarajame dirba 23 darbuotojai. Vidutinis jų atlyginimas 1500 Eur. Šiai įmonių grupei už projekto įgyvendinimo įvertinimą finansų ministerija sumokėjo 57 475Eur.

Videoklipas, kuriame apie projektą pasisako Europos Komisaras Vytenis Anriukaitis:

meslaisvi.lt