Laivą „Independence” Lietuva nuomoja iš įmonės, registruotos Atlanto vandenyno saloje

bermudai-2

Šiose salose registruota įmonė nuomoja Lietuvai laivą „Independence”

bermudai-3

Konkursą laimėjo įmonė iš Bermudų

Straipsnį norėtųsi pradėti pokštu- „Kur dingsta lėktuvai ir laivai, ten plaukia lietuvių pinigai”, tačiau rašysime apie rimtą dalyką, kuris mūsų manymu kvepia  skandalu. Apie suskystintų gamtinių dujų plaukiojančios saugyklos su dujinimo įrenginiu, kitaip tariant laivą „Independence” nuomavimą jau daug kalbėta ir rašyta, tačiau mes pasidomėjome dar kai kuo. AB „Klaipėdos nafta” skelbtame konkurse plaukiojančiai saugyklai išnuomoti dalyvavo trys įmonės, Excelerate Energy L.P. iš JAV,  GOLAR Lng iš Jungtinės Karalystės ir laimėjusi konkursą Höegh LNG Ltd iš Bermudų. Taip, taip iš Bermudų. Ši bendrovė pasiūlė mažiausia laivo dienos nuomos kainą, sutartyje ji nurodyta 189 000 dolerių už dieną. Kitos dvi konkurse dalyvavusios įmonės savo pasiūlymuose nurodė panašią 194 000 dolerių už dieną nuomos kainą. Konkurso nugalėtoja tapusi įmonė su AB”Klaipėdos Nafta” pasirašė sutartį nuomai iki 2024 metų, iš viso per šį laikotarpį numatyta sumokėti įmonei Bermuduose 1 800 000 000 eur.

O dabar apie Bermudus, tiksliau Bermuda. Prisipažinsime, įvedę į paiešką įmonės registracijos adresą, nesitikėjome, kad ši šalis Bermuda yra tokia mažytė, užimanti vos 58,8 km2 plotą. Ir apskritai, šalimi šio salyno pavadinti negalima.  Bermuda  – Jungtinės Karalystės užjūrio teritorija, esanti Atlanto vandenyne, maždaug už 975 km į rytus nuo JAV. Koloniją sudaro per 150 vulkaninės kilmės salų, užimančių 58,8 km² plotą. Administracinis centras – Hamiltonas, išsidėstęs didžiausioje saloje. Šiame centre ir registruota laivą Lietuvai nuomojanti įmonė. Ši įmonė turi ir internetinę svetainę, kurioje nurodyta, kad panašių laivų ji dar nuomoja devynioms valstybėms. JAV, Meksikai, Egiptui, Jungtinei Karalystei, Norvegijai, Singapūrui, Indonezijai ir Šiaurės Korėjai. Pagrindiniai kontaktai svetainėje nurodyti Norvegijos valstybėje.

Daugelis turbūt girdėjote legendų, kuomet Atlanto vandenyne Bermudų trikampio teritorijoje dingdavo laivai ir lėktuvai su žmonėmis. Niekas niekada dar jų nėra radęs.

meslaisvi.lt