Pagėgių komunalinio ūkio žinia: antro vandentvarkos projekto etapo Būbliškėse greičiausiai nebus.

Vandentvarka Pagėgiuose   Vandentvarkos projektuose Pagėgiuose susigaudyti tikrai sunku. Štai 2013 metais Pagėgių komunalinis ūkis gavo finansavimą projektui, kurio pavadinimas skamba taip: Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Pagėgių savivaldybėje (Būbliškėje, Natkiškiuose  I-etapas), o jau 2016 metais paskelbė naują darbų pirkimą projektui, kurio pavadinimas Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Pagėgių savivaldybėje (Piktupėnuose, Natkiškiuose). Natkiškių gyvenvietė dėl kažkokių aplinkybių pateko į abudu šiuos projektus.

Pagėgių komunalinio ūkio projektų vadovė Ilona Marozaitė  telefonu sakė, kad tokia projektų įgyvendinimo taktika pasirinkta analizuojant situacija savivaldybėje, kuriose jos teritorijose gyvybiškai svarbiausia pirmoje eilėje rekonstruoti vandentvarką. Natkiškiai buvo viena iš gyvenviečių, kurioje būtinai reikėjo įrengti vandens gerinimo įrangą, todėl buvo nuspręsta juos prijungti prie Būbliškės projekto, taip paspartinant Natkiškių gyvenvietėje greitesnį kokybiškesnio vandens atsiradimą. Dabar gi, Natkiškiai pakliuvo į vandentvarkos projektą kartu su Piktupėnais todėl, kad norėta sutvarkyti gyvenvietę iki galo. Paklausėme projektų vadovės, kada prasidės antrasis Būbliškės vandentvarkos etapas. I.Marozaitė sakė, kad tokio projekto gali visiškai nebūti.pagegiu-natkiskiu-projektas

Pirmojo projekto, kuris numatytas Būbliškėje ir Natkiškiuose tikslas buvo užtikrinti gyventojams kokybišką geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą Būbliškėje, Natkiškiuose. Projekto metu Būbliškėje paklota naujai vandentiekio tinklų -1,46 km, nuotekų tinklų – 2,30 km , elektros tinklų 52m, įrengtas vandens rezervuaras, o Natkiškiuose pastatytas naujas vandens gerinimo įrenginys. Kitame, Piktupėnų ir Būbliškės kaimų dueto projekte tikslai panašūs .Suprojektuoti ir nutiesti Natkiškių kaime apie 355 m, neįskaitant įvadų iki namų valdos ribų, naujų vandentiekio tinklų ir apie 1296 m, neįskaitant išvadų iki namų valdos ribų, naujų nuotekų tinklų, iš jų apie 640 m slėginių nuotekų tinklų, preliminariai numatomos trys nuotekų siurblinės.projektas-piktupenai-natkiskiai  Ne paslaptis, Būbliškės kaimo teritorijoje į projekto zoną pateko ir Pagėgių savivaldybės Tarybos nario Kęstučio Komskio dvidešimt vienas sklypas,tačiau šiame statybų etape darbų Šilo gatvėje, kurioje yra sklypai nebuvo nenumatyta išskyrus tai, kad gatvė ir teritorija šalia jos pateko, kur buvo atlikti Inžineriniai geologiniai tyrinėjimai, archeologiniai tyrinėjimai ir pro šią gatvę buvo nutiestas spaudiminis nuotekų tinklas ir dėl to turėjo būti atstatyta kelio danga. Todėl kol kas apie šio projekto naudą  žinomiems politikams kalbėti anksti, o gal būt jau ir ne teks, kadangi I.Marozaitės žodžiais tariant antro etapo nebus.

O dabar šiek tiek apie antrą Piktupėnų ir Bubliškių projektą. Čia numatyta Suprojektuoti ir nutiesti Natkiškių kaime apie 355 m, neįskaitant įvadų iki namų valdos ribų, naujų vandentiekio tinklų ir apie 1296 m, neįskaitant išvadų iki namų valdos ribų, naujų nuotekų tinklų, , iš jų apie 640 m slėginių nuotekų tinklų, preliminariai numatomos trys nuotekų siurblinės.

Sunku pasakyti, kas nulėme, kad Būbliškės vandentvarkos projektas baigėsi šioje stadijoje, I.Marozaitė sakė, kad panašiems projektams finansavimą gauti yra labai sudėtinga.

meslaisvi.lt