Išgelbėtas nuo mirties varnėnas, žmogų gina lyg sarginis šuo

20160529_131913

Iškritusiam iš lizdo varnėnų jaunikliui Edverdas neliko abejingas

Vieną pavasario rytą pagėgiškis Edverdas Rimkus išėjęs lauk iš savo namų, kieme pastebėjo pūkuotą gyvą kamuoliuką. Pasirodo tai buvo ką tik iš lizdo iškritęs paukščiukas. Vyras pagailo mažojo padarėlio ir parsinešė jį namo. Maitino, girdė, kitaip globojo bejėgį sparnuotį kol tas užaugo ir sustiprėjo. Apsiplunksnavęs paukštis pasirodė esantis varnėnas. Netrukus varnėnas išmoko ir skraidyti, tačiau Edverdo namų palikti nesiruošia. Jis taip priprato prie savo globėjo, kad stengiasi jį visur lydėti . „Einu į miestą kokiais savo reikalais, o jis sau skrenda su manimi kartu”,-pasakojo pagėgiškis. Kartais vykstant kur nors tolėliau Edverdui tenka savo augintinį net baidyti, kad pastarasis ne sektų jo kelionėje. Tačiau  begalinį prisirišimą žmogui paukštis rodo ne šiuo būdu. Pasirodo varnėnas savo šeimininką net gina nuo nepažįstamųjų. Pabandžius nufilmuoti varnėną ant Edverdo peties iš arčiau, paukštis atkakliai puolė ginti savo globėją garsiai skleisdamas garsus ir plasnodamas sparnais.

Varnėnas turi ir vardą. Edverdas jį pavadino Čipu. Paukštis šį vardą kuo puikiausiai atpažįsta. Vos tik Edverdas pakviečia varnėną vardu, pastarasis atskrenda prie jo ir mielai užšoka jam ant rankos ar peties. Čipas net lesa iš Edverdo rankų. Jo skaniausias patiekalas pasak globėjo yra daktariška dešra. „Mačiau, kad Čipas jau ir pats sugeba susirasti maisto. Kartą parsinešė didžiulį slieką ir jį sulesė. Tas mane nuramino. Dabar žinau, jei varnėnas ir paliks mano namus, jis jau sugebės pasirūpinti savimi„,- pasakojo paukščio gelbėtojas. Varnėnas miega Edverdo namuose. Visą naktį jis praleidžia ramiai, savo „varnėniškas kalbas į eterį” paleidžia tik atsikėlus šeimininkui, todėl dėl to namuose rūpesčių nėra, nebent tik vieninteliam šio namo gyventojui, katinui. Dabar jam dėmesiu tenka dalintis su paukščiu, paukščiu, kurį greičiausiai pasitaikius progai mielai supešiotų. Tas akivaizdžiai matosi, sakė Edverdas.

Katinas tiesiog pavydi, o dar tie instinktai, verčiantys jį medžioti jam turbūt labai drumsčia ramybę. Keletą kartų besitaikantį sučiupti varnėną katiną teko ir pavaryti . Dėl to jis turbūt ant manęs dantį griežia„,- juokais kalbėjo paukščio globėjas.

Smagius vaizdus apie žmogaus ir varnėno draugystę žiūrėkite video faile:

meslaisvi.lt