Į Didžiąją Britaniją atvykstantiems homoseksualistams reikia įrodyti savo orientaciją , jei ne, važiuok namo.

Persekiojami savo šalyse, homoseksualistai prieglobstį visuomet rasdavo lojalioje Didžiojoje Britanijoje. Tačiau paskutiniu metu, vaivorykštės spalvų vėliavos gerbėjai, jos didenybės imigracinėms tarnyboms vis dažniau turi įrodinėti savo seksualinės orientacijos identiškumą.

Pakankamai nauji įstatymai sako, kad tam, kad gautų leidimą gyventi rūke paskendusiame Albione, homoseksualistai turi įrodyti savo seksualinę orientaciją. Kokiu būdu jie tą turi padaryti, nenurodoma. Keista šio įstatymo formuluotė vis dažniau  britams suteikia galimybių neįsileisti nepageidaujamų asmenų. Šie pakeitimai šalies imigracinėje politikoje buvo įvesti 2010 metais. Nuo to laiko gėjams-imigrantams padėtis tik blogėja.

Si Čelvanas, prieglobsčio prašytojų bylų advokatas sako, kad naujasis vyriausybės „pokštas“ turės nehumaniškų pasekmių. Jis tvirtina, – „Paini įstatymo tekstinė dalis, verčia pareiškėjus imtis provokacinių įrodymų”.

– „Per paskutines šešias savaites į mane kreipėsi net du klientai, kurie atvyko konsultacijai su krūva video įrašų, kuriuos žadėjo pateikti imigraciniai tarnybai tam, kad įrodytų, jog jie tikrai homoseksualūs”, – pasakojo Čelvanas.

Moteris iš Ugandos, galų gale  gavusi laikiną leidimą gyventi didžiojoje Britanijoje, žurnalui The Gordian pasakojo, kad į reikalavimus pateikti savo homoseksualumo įrodymų ji parodė video juostą, kurioje užfiksuoti jos meilės žaidimai su tos pačios lyties atstove. „Kokiu būdu kitaip tą įrodyti, aš nežinau”, – užbaigė afrikietė.

Žmogaus teisių advokatas Džonatanas Kuperis pabrėžė, kad pats prieglobsčio suteikimo procesas yra amoralus, o įvedus naujas pataisas homoseksualistams, jis dar demoralizavosi.

Daugelis gėjų ar lesbiečių nesiryžta pateikinėti tokių įrodymų ir suka atgal  namo.

Dviems tokiems, praeitą mėnesį grįžusiems atgal į Nigeriją, minia paskelbė linčo teismą.

Nepaisant didžiulių žmogaus teisių gynėjų protestų, Didžiosios Britanijos imigracinė tarnyba tvarkos keisti nežada.