Kelias Vilnius-Kaunas kol kas yra greitkelis, o ne automagistralė

GreitkelisAr pastebėjote, kad važiuojant keliu Vilnius- Kaunas panašiai apie 100km/h greičiu jūs atrodote lyg vėžlio žingsniu judantis objektas. Antrąja juosta skriejantys automobiliai palieka jus už savo nugaros akimirksniu. Taip yra greičiausiai todėl, kad daugelis skriejančių ne visai žino kelio Vilnius-Kaunas kategoriją. Šis kelias kol kas yra priskirtas greitkeliui. Taip, greitkeliui, o ne automagistralei kaip daugelis mano. Nuo lapkričio 1d. iki kovo 31d. greitkelyje leidžiama važiuoti vos  110 km/h greičiu, o prasidėjus vasaros sezonui leistinas greitis dešimčia kilometrų per valandą yra didesnis.

Tačiau tokia tvarka netrukus turės pasikeisti. Greitkelis Vilnius-Kaunas per dvejus metus bus rekonstruotas į automagistralę, o leistinas greitis joje vasarą bus padidintas  iki 130 kilometrų per valandą. Maksimali projekto vertė siekia apie 65,6 mln. eurų.

Automobilių kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas teigia, jog visame kelyje nuo Vilniaus iki Kauno numatoma įrengti saugaus eismo priemones bei greičio valdymo ir įspėjimo sistemas.

„Šis projektas skirtas perdaryti greitkelį į automagistralę, kur leistinas greitis būtų padidintas iki 130 kilometrų per valandą. Turime kelius Kaunas-Klaipėda ir Vilnius-Panevėžys, kur yra 130 kilometrų per valandą , o kelyje Vilnius-Kaunas to dar neturėjome“, – BNS sakė V. Andrejevas.

Pasak jo, kelyje bus įrengtos dviejų lygių sankryžos, keliai žemės ūkio technikai, tvoros gyvūnams, greitėjimo ir lėtėjimo juostos bei pėsčiųjų ir dviračių takai.

Pasak Kelių direkcijos vadovo, viena pagrindinių naujovių šiame ruože bus santvaros su ženklais, informuosiančiais vairuotojus apie eismo sąlygas.

Jo teigimu, konkursas bus šešių dalių, kad jame galėtų dalyvauti ir mažesnės įmonės.

meslaisvi.lt