Paviešintas vaikų teisių automobilis tamsintais stiklais- kas tokiu galėtų važinėti?

Vaikų teises su tamsintaisSocialiniuose tinkluose pasirodžius informacijai, kad Vilniuje vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai važinėja automobiliu tamsintais priekiniais šoniniais stiklais, meslaisvi.lt portalas pasidomėjo, kaip reglamentuojamas priekinių šoninių automobilio stiklų tamsinimas ir kas turi teisę gavęs leidimą naudoti tokį automobilį. Išnagrinėjus vidaus reikalų ministro įsakymą 1V-319 paaiškėjo, kad vaikų teisių apsaugos tarnyba tokių automobilių naudoti negalėtų, vienintelis vaikų teisių apsaugos atstovas, kuris galėtų važinėti automobiliu tamsintais stiklais galėtų būti tik pats socialinės apsaugos ir darbo ministras.

Iš liudininkės  Vilniuje darytų nuotraukų   akivaizdžiai matyti, kad šoniniai galiniai automobilio stiklai yra tikrai gerokai užtamsinti, o priekiniai  nelabai aiškiai matosi, tačiau net ir jei priekiniai netamsinti, toks automobilis neatrodo draugiškas vaikams.

Leidimų naudoti kelių transporto priemones, kurių stiklų šviesos laidumas mažesnis negu leistina, išdavimo instrukcijoje nustatyta, kad leidimas tamsinti priekinį ir priekinius šoninius stiklus išduodamas:

valstybės institucijoms ar įstaigoms naudoti jų patikėjimo teise valdomas ar nuomos, panaudos ar kitais teisėtais pagrindais naudojamas kelių transporto priemones, kurių stiklų šviesos laidumas mažesnis negu leistina ir kurios yra naudojamos:

1.Respublikos Prezidento, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko ir jo pavaduotojų, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko bei ministrų.

2.Teisės aktais nustatytai operatyvinei veiklai vykdyti.

3.teisės aktų nustatyta tvarka konvojuoti, eskortuoti ir lydėti.

4.Vidaus reikalų ministerijos, Generalinės prokuratūros ir joms pavaldžių institucijų, Valstybės saugumo departamento, Specialiųjų tyrimų tarnybos šių institucijų veiklą reglamentuojančių teisės aktų pavestoms funkcijoms visuomenės saugumo ar viešosios tvarkos užtikrinimo ir ikiteisminio tyrimo srityse atlikti.

Privatiems juridiniams asmenims naudoti jų nuosavybės ar patikėjimo teise valdomas ar nuomos, panaudos ar kitais teisėtais pagrindais naudojamas kelių transporto priemones, kurių stiklų šviesos laidumas mažesnis negu leistina, teisės aktais nustatyta tvarka įregistruotai inkasavimo veiklai vykdyti. Fiziniams asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka paskirtos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, naudoti jų nuosavybės ar patikėjimo teise valdomas ar nuomos, panaudos ar kitais teisėtais pagrindais naudojamas kelių transporto priemones, kurių stiklų šviesos laidumas mažesnis negu leistina. Kitiems asmenims tokie leidimai neišduodami.

meslaisvi.lt