Paaiškėjo, kiek tiksliai sūnaus vadovaujamas TRATC moka tėvui už reklamos plotą

Sūnus ir tėvas

Tėvas laimėjo sūnaus įmonės apklausą dėl reklamos ploto naudojimo

Po pasirodžiusio straipsnio „sūnaus ir tėvo „lošimas” su TRATC-o pinigais meslaisvi redakciją sulaukė Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro pretenziją. Joje reikalaujama paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją. TRATC bendrovės atstovu teigimu kai kurie teiginiai straipsnyje menkina dalykinę bendrovės reputaciją.

Priminsime, istorija prasidėjo nuo to, kad meslaisvi.lt redakcija kreipėsi į Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrą su trimis klausimais į kuriuos atsakymų iš TRATC-o  taip ir nesulaukė. Redakciją domino  kaip buvo parinktas UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras viešinimo paslaugų tiekėjas, teikiantis TRATC reklamos ploto paslaugą Pagėgiuose, adresu Vilniaus g. 18. Kokiam laikotarpiui ir su kokiu fiziniu ar juridiniu asmeniu yra sudaryta viešinimo paslaugos sutartis pirmame punkte minėtu adresu ?  Kiek kainuoja UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras viešinimo paslauga Pagėgiuose, adresu Vilniaus g. 18.

Nors regiono atliekų tvarkymo centrui buvo nusiųstas skenuotas redakcijos dokumentas su vadovo parašu, į visus šiuos klausimus TRATC atsakyti atsisakė, motyvuodami tuo, kad negali nustatyti klausimus pateikusios organizacijos tapatumo. Atsisakius TRATC atstovams bendrauti su viešosios informacijos rengėju ir skleidėju buvo parengta minėta publikacija. Ruošiant straipsnį vadovautasi vieša informacija, kuri patalpinta centrinėje viešųjų pirkimų svetainėje CVP IS. Ten buvo rastas dokumentas, TRATC ataskaita apie įvykdytą mažosios vertės neskelbiamą apklausos būdų atliktą pirkimą, kuriame laimėjo TRATC direktoriaus Kęstučio Komskio tėvo Kęsto Komskio įmonė „Rembuta”. Paviešintoje sutartyje nurodyta kaina už reklamos ploto paslaugas buvo uždengta ir jos nesimatė. Viešųjų pirkimų Tarnyba yra pateikusi išaiškinimą dėl kainos viešinimo tokios vertės pirkimuose. Jis skamba taip.Sutartyje nurodytos kainos negali būti konfidencialios. Konfidencialios gali būti tik kainos sudedamosios dalys.”

Akivaizdu, kad TRATC ataskaitoje paviešintoje sutartyje paslėpta kaina nėra kainos sudedamoji dalis kurią būtų galima slėpti, uždengta yra pati kaina. Tuo vadovaudamiesi meslaisvi redakcija ir parašė teiginius ” galima sakyti nusikaltėliškai nuslėpusi”,prierašas prie nuotraukos „suklastota TRATC ataskaita” ir „galima manyti, jog vyko ir dokumentų klastojimas.”, dėl kurių ir kreipėsi TRATC atstovai į redakciją, kad būtų ši informacija paneigta. Kadangi nėra teismo sprendimo, kad TRATC padarė nusikaltimą, meslaisvi rašydami teiginius ir nurodė, kad „galima manyti” kad įvyko nusikaltimas, todėl šių teiginių paneigti nėra prasmės. Visų šių interpretacijų TRATC  labai lengvai galėjo išvengti, jiems tiesiog reikėjo vadovautis visuomenės informavimo įstatymu ir atsakyti į viešosios informacijos rinkėjo ir skleidėjo klausimus, ką jie dalinai padarė po pasirodžiusios publikacijos. Savo pretenzijoje TRATC nurodo, jog Kęstučio Komskio vadovaujama atliekų tvarkymo įmonė už plotą savo reklamai Pagėgiuose moka  120 EUR per mėnesį UAB Rembuta”, kurios savininkas ir direktorius Kęstas Komskis, TRATC vadovo tėvas. Sutartis sudaryta pusės metų laikotarpiui.

 

meslaisvi.lt