Bandymas papirkti NŽT specialistą baigėsi ikiteisminiu tyrimu

1216806721pinigai  Kyšiais bandžiusi spęsti seno sandėliuko įteisinimą Pagėgių gyventoja I.M. užsitraukė baudžiamąją atsakomybę. Už mėginimą papirkti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) specialistą Pagėgių gyventojai gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato pareigūnai, gavę pranešimą iš NŽT teritorinio padalinio dėl galimo valstybės tarnautojo papirkimo pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal baudžiamojo kodekso 227 straipsnį.
Kaip informavo tyrėjas Renatas Serapinas, ikiteisminis tyrimas pradėtas vasario 22 dieną, jau apklausti įtariamieji ir liudytojai, atlikta įvykio vietos apžiūra, surinkti įkalčiai.
Kyšio davimu įtariama pensininkė I.M. į NŽT Tauragės ir Pagėgių skyrių dėl žemės sklypo suformavimo prie neįteisinto prieš kelis dešimtmečius pastatyto medinio, maždaug 20 m2 ploto statinio kreipėsi prieš pusmetį. Pilietė buvo informuota, kad siekdama įteisinti statinį ji turi kreiptis į teismą dėl juridinio fakto nustatymo ir tik įteisinus pastatus bus galima formuoti žemės sklypą. Tačiau pilietė I.M., net ir atlikus jos sandėliuko inventorizaciją, statinio įteisinimą bandė spręsti ne teisiniu keliu bet mėgindama primygtinai įbrukti kyšį. NŽT Tauragės ir Pagėgių skyriaus vedėjas Ričardas Ažna pripažino, kad minėta pilietė ne kartą mėgino palikti pinigus teritoriniame padalinyje ir dėl to ne kartą buvo perspėta apie jai gręsiančią atsakomybę.
Pilietė I.M. prie savo neįteisinto sandėliuko pretendavo į maždaug 0,10-0,15 ha (10-15 arų) sklypą, už kurį NŽT specialistui mėgino perduoti 500 eurų kyšį.

Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos

meslaisvi.lt