Kur skraidyti bepiločiams Pagėgiuose nusprendė A.Einikis

P1220261

A.Einikis Pagėgiuose priiminėja svarbius sprendimus

Pasaulyje sparčiai populiarėja bepiločiai orlaiviai. Ne išimtis ir Lietuva. Nors mūsų kariuomenė tokių dar neturi, tačiau daugėja fizinių asmenų įsigyjančių tokius skraidymo aparatus pramogai. Dažniausiai tai būna vadinami „Dronai”, skirti filmavimui iš oro. Jei jūs tokį turite, tuomet jums tektų susipažinti su apribojimais, kuriuos nustatė vietinė savivaldybių valdžia, t.y. savivaldybės Taryba. Tokias neskraidymo zonas jau pasitvirtino visos Lietuvos savivaldybės, ne išimtis ir Pagėgių. Tačiau skirtingai nei kitose savivaldybėse, Pagėgiuose tokias zonas nustatė Administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Einikis, tiesa tuo metu jis laikinai ėjo administracijos direktoriaus pareigas. Jo pasirašytame įsakyme nurodyta, kad Pagėgių savivaldybės teritorijoje bepiločius orlaivius skraidinti draudžiama virš Valstybės sienos apsaugos Pagėgių rinktinės pastato, esančio Klaipėdos g.6 , Pagėgiuose, Pagėgių rinktinės Plaškių ir Bardinų užkardų pastatų ir vieno kilometro spinduliu nuo šių vietų. Įsakyme taip pat parašyta, kad orlaiviai negali pasirodyti vieno kilometro pločio valstybės teritorijos juostoje nuo valstybinės sienos į Respublikos teritorijos gilumą.

Tokį patį įsakymą pasirašė ir Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius, tačiau vėliau pats jį ir atšaukė. Greičiausiai Aivaras Rudnickas suprato, kad tokių teisės aktų priėmimas yra ne vieno jo reikalas.
Vienas iš moderniausių JAV naudojamų karinės ir šnipinėjimo paskirties dronų „Global Hawk“ be sustojimo gali apskristi pusę Žemės rutulio!

meslaisvi.lt