Integracija į darbo rinką Pagėgiuose, atėjusi prašyti pašalpos moteris sužinojo, kad yra dirbanti

Lemtinga akimirka, atlyginimas tuoj bus rankose

Lemtinga akimirka, atlyginimas tuoj bus rankose

Ši istorija prasidėjo dar vasarą, birželio mėnesį, tačiau jos vaisius 60-metei pagėgiškei teko skinti naujų metų pradžioje. Kalba bus apie Europos sąjungos finansuojamą  projektą, pačią populiariausią šiuo metu verslo šaką Lietuvoje. Tokius projektus Pagėgiuose dažniausiai organizuoja Pagėgių socialinių paslaugų centras. Jam vadovauja Nijolė Kovaliova.

2014m. birželio pradžioje ilgalaikė Pagėgių bedarbė, 60-ties metų moteris sulaukė skambučio iš labiausiai Pagėgiuose besirūpinančio nuskriaustaisiais gyventojais, Pagėgių socialinio paslaugų centro. Po pokalbio su socialiniais darbuotojais moteris net nustėro iš džiaugsmo, jai buvo pasiūlytas darbas. Pasirodo N.Kovaliovos vadovaujama organizacija įgyvendino eilinį ES finansuojamą projektą, kurio tikslas integruoti į darbo rinką ilgalaikius bedarbius ar socialiai atskirtus asmenis.

Kad galėtų pilnai įgyvendinti projektą Pagėgių socialinių paslaugų centrui reikėjo rasti darbdavių, kurie sutiktų ilgai nedirbančius asmenis priimti į darbą. Tokių ilgai ieškoti nereikėjo, N.Kovaliova numanė, kas gali suteikti tokią paramą projektui. UAB „Agrūnė”, užsiimanti Pagėgių savivaldybėje sodybos, baidarių, pirčių nuoma, kelionių organizavimu, mielai prisidėjo prie projekto dalyvių įdarbinimo. Ši įmonė siejama su Pagėgių savivaldybės Tarybos nariu Sigitu Stoniu.

„Pasirašant darbo sutartį šiek tiek nuliūdau, pasirodo darbino mane tik 0,25 etato ir paaiškino, kad dirbti reikės tik vieną dieną savaitėje, pirmadienį”,-pasakojo projekto dalyvė. „Ilgas laikas be darbo tiek buvo pabodęs, kad suteiktos galimybės pasirodė lyg aukso puodas, o ir socialinių pašalpų nereiks maldauti”,- tęsė moteriškė. Va čia ir prasideda įdomybės. Dirbdama 0,25 etato, moteris atlyginimo gavo tiek, kad Pagėgių seniūnija jai vis tiek turėjo primokėti dalį pinigų. Viskas taip ir buvo, projekto dalyviai dirbo pirmadieniais, plovė „Agrūnės” sodyboje indus, tvarkė patalpas, sandėliavo baidares ir atliko  visokius kitokius ūkinius darbus.Taip viskas ir būtų pasibaigę jei ne…Vieną dieną, nuo darbų pradžios praėjus keturiems mėnesiams darbuotojai sulaukė S.Stonio. Šis atsivežė butelį šampano, padėkojo visiems dirbusiems ir pasakė, kad daugiau darbo nebus ir visi dirbusieji gali likti namuose.

Projekto dalyviai buvo pasirašę terminuotą darbo sutartį iki 2014m. gruodžio 31d. Pagėgių socialinio paslaugų centro darbuotoja patvirtino, kad darbai buvo nutraukti dviem mėnesiais anksčiau, nes pasak jos stipriai pašalo ir projekto partneris, darbdavys  neturėjo dalyviams jokių darbų. Neturėjo, tai neturėjo, tačiau socialinių paslaugų centras nepasistengė, kad ne dėl savo kaltės negalintys dalyvauti projekte dalyviai būtų tinkamai informuoti apie tolimesnius veiksmus. Kadangi projekto metu dirbę žmonės priklauso labiausiai skurstančių žmonių grupei, jiems kiekvienas centas yra be galo svarbus. Šiuo atveju gavosi  taip – nukentėjusioji buvo susitvarkiusi dokumentus socialinei pašalpai gauti iki pat naujų 2015 m. Nors jau nedirbo, už lapkričio mėnesį pagėgiškė gavo savo dalį pašalpos, kuri  buvo mokama jai dirbant UAB „Agrūnė”. „Pagalvojau, kad tai nesusipratimas ir likusius pinigėlius sumokės vėliau”, – guodėsi nukentėjusioji. Tačiau likusių pinigų ji negavo ne tik kad vėliau, bet ir už gruodžio mėnesį pašalpa buvo tokio pačio dydžio. Moteris pradėjo nerimauti ir nusprendė kreiptis į meslaisvi redakciją. Kartu nuvykome į Pagėgių seniūnija ir sužinojome, kad pašalpos norinti moteris yra dirbanti. Pagėgių seniūnijos socialinės darbuotojos  paaiškino, kad jos viską skaičiuoja tiksliai ir klaidų nėra. Jos buvo teisios. Pasirodo leidęs neatvykti į darbą S.Stonys neinformavo darbuotojų, kad nesvarbu jog jos nedirbs, vardan projekto jos bus vis dar įdarbintos.

Telefonu S.Stonys buvo nekalbus, pasiūlė kreiptis į įmonės buhalteriją. Kitą dieną tą ir padarėme. Nors „Agrūnės” buhalterė ir bandė teisintis, bei šmeižti buvusią darbuotoją vis tik informavo, kad nukentėjusioji gali atvykti į įmonę ir atsiimti savo atlyginimą. Tą mes ir padarėme, priklausantys nukentėjusiajai pinigai jau netrukus buvo moters rankose. Taip Pagėgiuose buvo integruotas į socialinę aplinką dar vienas vargšas, kuris turbūt suprato, kokias funkcija savivaldybėje atlieka Pagėgių socialinių paslaugų centras.

Buhalterinė programa Dineta web

Pokalbį su S.Stoniu ir „Agrūnės” buhaltere galite paklausyti video reportaže:


meslaisvi.lt