Pusės milijono vertės valstybės turtą K.Komskio įmonė įsigijo už 80 tūkst.Lt.

Lygiai penki metai ir aikštelė privačiose rankose

Lygiai penki metai ir aikštelė privačiose rankose

Kalėdos gerų darbų metas – korupcijos žudymas neapsakomas gėris. Šį straipsnį labiausiai norėtume  skirti tiems, kurie vis dar Pagėgiuose garbina veikėjus, nuolat kuriančius korupcines schemas, kaip pasinaudoti  visų bendru turtu. O korupcinės jos dėl to, nes įgyvendinti panašios machinacijos be pasinaudojimo tarnybine padėtimi niekam nepavyktų. Kalba eis apie automobilių stovėjimo aikštelę, esančią šalia didžiausio prekybos centro Pagėgiuose. Pradėsime nuosekliai, kuomet 2009 metais balandžio 22d. valstybei priklausančioje žemės teritorijoje buvo suformuotas sklypas ir jam suteiktas  adresas Vilniaus g. 16A.  Indeksuota žemės sklypo vertė buvo 47 261 Lt.  Greta suformuoto sklypo ribų dykstančio komercinio pastato iškarto prasidėjo ir automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbai. Tam, kad straipsnio pabaigoje galėtumėte įvertinti neteisėto praturtėjimo mastą, surašysime visų aikštelėje atliktų darbų piniginę vertę. Taigi, asfalto danga kurios plotas sudaro 1732 kv.m., pėsčiųjų takas 217 kv.m. ir želdynas 1221 kv.m. buvo įrengti už 324 800Lt.

Registrų centro duomenys rodo, kad aikštelėje atliktų darbų kainos buvo nemažos.

Registrų centro duomenys

Taip pat buvo  nutiestas vandentiekis, kurio įrengimo darbai kainavo 16 700Lt. Buitinių nuotekų vamzdynas už 11300Lt., lietaus nubėgimo sistema kainavo 100 000Lt. Visa naujai įrengta aikštelė su inžineriniais tinklais kainavo 500061Lt. arba trumpiau tariant puse milijono litų. Ir šis visas turtas priklausė Lietuvos Respublikai, tiesa neilgai, o tik penkis metus. Lygiai po penkių metų kuomet buvo suformuotas sklypas, 2014 m. balandžio 22d. šios aikštelės savininku paslaptingai tampa Pagėgiuose registruota UAB „Rembuta”. Vienas iš šios įmonės dalininkų yra Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis. Tai pačiai bendrovei priklauso ir komercinis pastatas, kuriame įsikūrusi „Norfa”. Penki metai, dieną į dieną- kodėl toks terminas? Visi Lietuvoje projektai, finansuojami Europos Sąjungos turi vieną bendrą reikalavimą, kad už paramos lėšas įgyvendinti projektai penkis metus atitiktų tikslus, kuriems ir buvo skirtos lėšos. O vėliau, kaip „dievas” duos. Nu ir duoda tas „dievas”, tiksliau niekas neklausia nei „dievo”, nei žmonių, o pasiima patys. Viešųjų erdvių sutvarkymas, panašiems projektams labiausiai ES skiria savo paramą. Penki metai sutvarkyta teritorija turi tarnauti viešajam tikslui ir priklausyti tiems patiems, kurie ir pradėjo įgyvendinti projektą,t.y. Lietuvos Respublikai, kuriai šiuo atveju atstovavo Pagėgių savivaldybės administracija.

Šioje vietoje prieiname prie keistų automobilių aikštelės pirkimo aplinkybių. Valstybinės įmonės Registrų centras duomenimis, aikštelės priklausiusios Lietuvos Respublikai, 2014m. balandžio 22d. savininkais tampa UAB „Rembuta”, tačiau tame pačiame dokumente nurodyta, kad naujieji savininkai turtą įsigijo varžytinių būdų. Varžytines skelbia antstoliai, kurie būna areštavę kieno nors turtą. Kaip gavosi, kad aikštelė atsidūrė antstolių rankose? Vienas labai įdomus faktas, kuris  kelia daug klausimų tai, kad K.Komskio įmonė aikštelę pirko varžytinėse, kuriose buvo parduodamas UAB „Dovirma” areštuotas turtas.

Bankrutuojančios UAB "Dovirmos" parduodamas turtas

Bankrutuojančios UAB „Dovirmos” parduodamas turtas

Kodėl nėra Registrų centre duomenų, kad automobilių aikštelę prieš tai, kai nupirko Seimo vicepirmininko įmonė, nuosavybės teise valdė UAB „Dovirma”? Į šį klausimą kol kas neturime atsakymo. Tačiau žinome kiek sumokėjo UAB „Rembuta” už pusės milijono vertės Valstybės turtą. 79 666Lt., tik tiek reikėjo, kad pusės milijono vertės aikštelė atsidurtų milijonieriaus K.Komskio rankose. Tokio sandorio, kurio pelnas daugiau nei 400 tūkst.Lt. galėtų pavydėti ne vienas verslininkas. Šioje istorijoje įdomu dar ir tai, kad UAB „Dovirma” pati ir buvo šios aikštelės statybos darbų rangovė. „Dovirma” registruota Telšiuose iš kur kilęs partijos ‘Tvarka ir Teisingumas lyderis Rolandas Paksas.  Žmonės kalba, kad lakūnas prisidėjo prie šios įmonės sukūrimo, kuri vėliau sėkmingai laimėdavo konkursus Pagėgiuose.

Partijos valdančios Pagėgius rinkiminė reklama

Reklaminis „tvarkiečių” plakatas

 Jungtinių Tautų Konvencijos prieš korupciją 20str.(Neteisėtas praturtėjimas). Jis sako kad kiekviena valstybė, šios Konvencijos Šalis, laikydamasi savo konstitucijos ir pagrindinių savo teisinės sistemos principų, svarsto galimybę priimti reikiamus teisės aktus ir imtis kitų būtinų priemonių, kad pagal pagrindinius jos nacionalinės teisės principus baudžiamuoju nusikaltimu būtų laikomas tyčinis neteisėtas praturtėjimas, tai yra žymus valstybės pareigūno turto padidėjimas, kurio jis negali pagrįsti savo teisėtomis pajamomis.
2010m. šis JTK straipsnis buvo perkeltas į Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 189(1)str.
Ir pabaigai, Kęstas Komskis sakydamas kalbą spaudos konferencijoje „Kas bijo CŽV kalėjimų Lietuvoje” pabrėžė, kad dabartiniais politikais ir teisėtvarka Lietuvoje pasitikėti negalima. Ši istorija dar kartą įrodo, kad Seimo vicepirmininkas visiškai teisus.
meslaisvi.lt