Lietuvos Prezidentės inauguracinė kalba 2014 metais, ką pažadėjo Dalia Grybauskaitė(video)

R.Dačkaus nuotr.

Mieli Lietuvos žmonės,

kiekvienas duotos priesaikos žodis man kasdien skambėjo ir skambės kaip asmeninis įsipareigojimas jums.
Likimas mums lėmė gyventi šiuo ypatingu laikmečiu ir kartu rūpintis Lietuva.
Žinau, kad bus nelengva, bet mes atkakliai tęsime tai, kas pradėta, ir rasime išeitis iš pačių kebliausių situacijų.
Vadovavimą šaliai suprantu kaip kasdieninį Lietuvos žmonių interesų gynimą visose srityse.
Mano tikslas – telkti sąžiningus, profesionalius ir atsakingus žmones bendram siekiui – Lietuvos stiprinimui.
Visi kartu toliau ieškokime naujų kelių ir sprendimų Lietuvos žmonių gerovei užtikrinti.
Ateinančių metų iššūkiai aiškūs. Jų nepasirinksi – juos siunčia gyvenimas.
Karinės grėsmės Lietuvos pašonėje mus sutelkė dar labiau. Šiandien dar kartą prisiekiau saugoti Lietuvos žemių vientisumą.

Grėsminga situacija aplink Lietuvą reikalauja šalies apginamumui skirti ypatingą dėmesį.
Karinis, energetinis, informacinis valstybės saugumas – didžiausias mūsų visų rūpestis. Turime būti tinkamai pasirengę šalies gynybai, nes tik būdami laisvi ir saugūs galėsime kurti savo gerovės valstybę.
Lietuvos žmonių saugumui ir ekonominei gerovei užtikrinti turi būti išnaudotas ir per šiuos metus pelnytas tarptautinės bendruomenės pasitikėjimas. Neišklyskime iš europietiškos valstybės kelio – šalies užsienio politika turi padėti ginti šalies ekonominius ir politinius interesus.
Mūsų jauna valstybė sustiprėjo – ūkio nuosmukį keičia augimas, atsakomybė išstumia aplaidumą. Mes sukaupėme patirties ir įgijome pasitikėjimo. Šalis paruošta naujam – augimo etapui.
Ši kadencija taip pat bus skirta sprendimams, kurie pagerintų kiekvieno Lietuvos žmogaus gyvenimo kokybę ir sumažintų socialinę atskirtį.
Auganti ekonomika turi tapti darbo vietomis ir orų gyvenimą užtikrinančiomis pajamomis.
Esame brandi visuomenė – pasirūpinkime tais, kam sunkiausia, kad nė vienas žmogus nebūtų paliktas likimo valiai.
Per brangi sveikatos apsauga, mokslas, komunalinės paslaugos, šiluminis skurdas ir grobuoniškos energetinės kainos neturi varyti mūsų į neviltį. Nes išeitys yra. Mes jau jas atrandame ir turime tinkamai panaudoti.
Ateinančius penkerius metus paskelbkime dar griežtesnį NE korupcijai. Jeigu visi iki vieno to laikysimės, Lietuva tikrai suklestės ir senus įpročius pakeis naujos vertybės. Būtent korupcija trukdo mūsų valstybei sparčiau vystytis ir neleidžia ekonominei gerovei pasiekti kiekvieno žmogaus.
Ypatingą dėmesį skirdami valstybės tarnybos skaidrumui ir akylai stebėdami Europos Sąjungos paramos naudojimą, užtikrinsime, kad korumpuotos grupuotės nelobtų Lietuvos žmonių sąskaita.
Visiems laikams turime atsikratyti ir perkamo teisingumo, neteisėto žmonių persekiojimo. Turime užtikrinti, kad teisingumą vykdytų profesionalūs ir nepriekaištingos reputacijos žmonės, įstatymo viršenybė galiotų kiekvienam, o teisėsauga saugotų ir gintų šalies gyventojus nuo galimų grėsmių.
Įsileiskime į valstybės valdymą jaunus žmones – tegul jie realiai pajunta, kad čia jų galimybių šalis.
Kviečiu bendrai dirbti ir visas atsakingas politines jėgas. Idėjos, kaip pagerinti kiekvieno Lietuvos žmogaus gyvenimą, o ne atskirų grupuočių reikalus, visada sulauks mano palaikymo.
Politinės sistemos kokybė ypač svarbi tolesnei Lietuvos raidai – Lietuva spartesniu žingsniu eis į priekį tik tuomet, kai padaugės skaidrios politinės valios ir profesionalių politikų. Kai į valdžią bus einama tarnauti, o ne ponauti ar pasipelnyti.
Sukurti, o ne sugriauti. Įtikinti, o ne apgauti. Padėti, o ne pakenkti. Prisidėti, o ne pasinaudoti – šie principai turi prigyti visose šalies gyvenimo srityse.

Gerbiamieji, kiekvienas ten, kur esame, galime prisidėti, sustiprinti ir praturtinti savo bendruomenę ir valstybę. Rodydami asmeninį pavyzdį, sąžiningai atlikdami savo darbą, neleisdami žeminti Lietuvos, būdami pilietiški – padėsime Lietuvai įsitvirtinti ir tobulėti.
Didžiuokimės savo unikalia šalimi ir mūsų žmonių pasiekimais. Neleiskime niekam menkinti mūsų valstybės. Siekime, kad mūsų šalis taptų laiminčia, saugia ir kiekvienam savo žmogui teisinga gerovės šalimi.
Tikėkime Lietuva ir kurkime ją kartu.

meslaisvi.lt