Paslaptinga UAB „Meliovestos” sėkmė

Kam iš ties priklauso "Meliovesta"?

Kam iš tiesų priklauso „Meliovesta”

UAB “Meliovesta” viena iš seniausių Pagėgių savivaldybės įmonių. Laikai, kuomet eiliniai šios statybos kompanijos darbuotojai  laiku  gaudavo stabilų  atlyginimą, seniai praeityje. Tačiau toks sąstingis turėtų greitai baigtis. 2011 metais pasikeitus “Meliovestos” akcininkams ši firma smarkiai pasistūmėjo pirmyn. Beveik visas statybų paslaugas Pagėgiuose, perkamas Pagėgių savivaldybės administracijos, laimi  ši statybos bendrovė. 2013 metais gegužės mėnesį “Meliovesta “dalyvavo  Pagėgių savivaldybės skelbiamame statybos paslaugų pirkime „VILKYŠKIŲ GYVENVIETĖS VIEŠŲJŲ ERDVIŲ KOMPLEKSINIS SUTVARKYMAS” . Tiesa, tokiuose didelių projektų konkursuose, buvusi melioracijos darbų įmonė kol kas dalyvauja kartu su kitomis statybų bendrovėmis susibūrusi į “Ūkio subjektų grupę”. Kitos, vienoje komandoje su “Meliovesta” žaidžiančios įmonės, gali pasigirti tik įmantriais pavadinimais, tokiais kaip UAB “EMD technologijos”, “UAB “Minestas”.  Viena iš jų registruota  Palangoje, kita Klaipėdoje. Šiame konkurse laimėtoją lėmė mažiausią kainą pasiūlę rangovai. Galima sakyti, kad tuomet “Meliovestos” kartu su kitom dviem partnerėmis sąmatininkai rimtai padirbėjo ir nurungė tokias konkurse dalyvavusiais įmones kaip UAB “ULIKSAS”, UAB Hidrostatyba”, UAB “Panevėžio statybos trestas”. 4mln. 350 tūkst. kaina, kurią pasiūlė “Meliovesta” su kompanionėmis buvo mažiausia ir antrą vietą lenkė tik 150 000 tūkst. litų.

Kitą “riebų kąsnį “  2013 m liepos mėnesį Pagėgių savivaldybės skelbiamuose  viešuosiuose statybos darbų pirkimo konkursuose “Meliovesta” atsiriekė nurungusį UAB “Dobilas”, kuris  projekte „Pagėgių savivaldybės Stoniškių kadastrinės vietovės melioracijos hidrotechninių statinių ir drenažo rekonstrukcija“  pasiūlė tik 18 tūkst. daugiau, nei Pagėgių savivaldybės įmonė. Šį kartą “Meliovesta” pasirašė sutartį už 1 mln. 136 tūkst. lt.

Tačiau tai dar ne viskas. Tokios sėkmės, kokia lydėjo UAB “Meliovesta” sekančiame statybos darbų konkurse, greičiausiai “nesitikėjo” nei vienas šios įmonės akcininkas. 2013 m. rugpjūčio mėnesį, Pagėgių savivaldybės administracija paskelbė konkursą,  Pagėgių savivaldybės Stoniškių gyvenvietės viešųjų erdvių sutvarkymo darbams. Pasiūlymą atlikti šiuos darbus pateikė tik vienas dalyvis – ”Meliovesta”. Ji šiuos darbus sutiko atlikti už 1 mln. 315 tūkst. lt. Dėl kokios priežasties daugiau nei vienas statybos rinkos dalyvis nepanoro  susirungti su šia Pagėgių firma, galima tik numanyti. Aišku viena, kad pagrindiniu smuiku šioje įmonėje groja tikrai ne Pagėgių vaikų teisių ir apsaugos skyriaus vedėja Lina Augustinavičiūtė, kuri  valdo daugiausiai  „Meliovestos” akcijų, o kažkas kitas, galbūt labai jai artimas asmuo.

Gal  ir neužkliūtų tokia UAB “Meliovestos” sėkmė, laimint milijoninius projektus, tačiau žinant, kaip yra elgiamasi su šios kompanijos darbuotojais, kyla natūralus klausimas – kur tie milijonai?

Visų konkursų, kuriuos statybų sektoriuje skelbia Pagėgių savivaldybės administracija, nugalėtojus atrenka pirkimų komisija, kurios pirmininku dažniausiai būna Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas  Alvydas Einikis.

meslaisvi.lt