Nauji planuojamo karjero greta Kulautuvos savininkai bando veikti slapčia.

Pasklidus žiniai, kad greta kurortinės Kulautuvos, Kauno rajone planuojamas pradėti eksploatuoti smėlio-žvyro krjeras kilo aplinkinių gyvenviečių bendruomenių nepasitenkinimo banga. Aktyviausi jų kulautuviečiai ir tai suprantama, nes 40ha karjeras, kuris planuojamas eksploatuoti virš 30 metų, juk atsirastų visai jų pašonėje. Meslaisvi.lt gegužės mėnesio pradžioje kalbino tuo metu buvusį sklypo savininką, UAB „Gaivilė” vadovą Dainių Vaitiekūną, kuris apie karjerą nieko neužsiminė.Vyras tada minėjo, kad sklypas ruošiamas parduoti, jau sutvarkyti dokumentai ir apie tai, kas planuojama toje žemėje jau bus galima kalbėtis su naujaisiais jos savininkai.

Ir iš ties, visai po kelių dienų gegužės 18d. registrų centre buvo įregistruoti nauji 40 ha sklypo savininkai.Jais tapo UAB „Benefaktor”. Beje, pats „Benefaktor” įregistruotas tik 2020m. kovą, visai prieš tampant planuojamo karjero savininku. Duomenys apie bendrovę kruopščiai slepiami. Rekvizitai.lt svetainės duomenimis UAB „Benefaktor” dirba vienas darbuotojas, kas jis neaišku. Taip pat nurodyta, kad savo kontaktinio numerio įmonė viešinti nepageidauja. Įmonės veikla – kita veikla. Vadovas taip pat užslėptas. meslaisvi.lt pavyko išsiaiškinti, kas vis dėl to yra to „Benefaktoriaus ” akcininkas, tai vienas asmuo Vytautas Subačius. O jis pasirodo yra „Acme grupei” priklausančios bendrovės „Drąseikių karjeras” direktoriaus pavaduotojas .

Nors ir bandoma nuslėpti, portalui pavyko išsiaiškinti ir kokios registruotos registrų centre Benefaktor veiklos. Tai
privačių interesų tenkinimas, vykdant pelno siekiančią ūkinę komercinę veiklą, verslo plėtojimas, užtikrinant saugią ir efektyvią bendrovės veiklą, racionalų bendrovės turto bei kitų resursų panaudojimą, ir ekonominės naudos siekimas, bei bendrovės ir jos akcininkų interesų tenkinimas. Veiklos objektas: gamybinio, komercinio, paslaugų pobūdžio ūkinė komercinė veikla.

Toks įmonės aprašymas ir įvykių seka verčia abejoti Kauno rajono bendruomenės FB paskyroje pasirodžiusia Kauno rajono mero, Valerijau Makūno pozicija dėl karjero, kur jis karjerui tarė griežtą ne.

meslaisvi.lt