Atimtų vaikų mama sulaukė globėjos žinutės: atsiprašau, tavo vaikas nusiplikė

received_2169005746675679Lietuvoje daugėja istorijų, kurių logiškumo paaiškinti niekas negali. Naujasis vaikų teisių apsaugos įstatymas tikrai pasėjo visuomenėje sumaištį.

Ši istorija įvyko Naujojoje Akmenėje. Jauna  mama Erika su dviem savo atžalomis pakliuvo į nepavydėtiną situaciją. Pasak Erikos vienas jos vaikučių yra labai judrus ir žaisdamas kieme užsitaisė gumbą. Nieko blogo negalvodama kitą dieną Erika su savo vaikučiais tvarkėsi reikalus savivaldybėje, kur koridoriuje buvo pastebėta socialinės darbuotojos. Netrukus vaikai iš Erikos buvo paimti. Telšių apylinkės prokuratūroje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas,kuris buvo nutrauktas pripažinus, kad sužalojimus vaikas patyrė tikrai ne nuo kito žmogaus veiksmų, o kaip ir pasakojo mama užsigavus kieme. Tačiau šį prokuratūros  sprendimą vaikų teisių skyrius pripažinti kol kas nenori, vaikų Erikai neatiduoda , o patį ikiteisminį tyrimą skundžia teismui. Savo motyvus N.Akmenės savivaldybės vaikų teisių skyriaus vedėja Rūta Žiedienė telefonu komentuoti atsisakė, motyvuodama duomenų apsaugos įstatymu. Nors į meslaisvi portalą kreipėsi pati mama Erika ir visą istoriją papasakojo, bei atsiuntė medžiagą susijusia su ikiteisminiu tyrimu, R.Žiedieniai tai nesvarbu, ji vis tiek atkakliai saugo Erikos asmens duomenis. Bet ši istorija ne apie tai, apie vaikų paėmimą rašysime vėliau įsigilinę į situaciją kruopščiau. Čia norime parašyti apie incidentą, kuris mus švelniai tariant šokiravo. Pasirodo perduoti globėjai Erikos vaikai, globėjos namuose apsipylė karšta arbata, o socialinės darbuotojos bandė tą nuslėpti. Apie vieno iš Erikos vaiko apsipylimą karšta arbata Eriką informavo pati globėja. Ji savo žinutėje Erikai parašė:

„Erika, aš norėjau tau prisipažinti, kad mums čia buvo įvykęs toks įvykis. Viltutė (vaiko vardas) išpylė karštą arbatą sau ant galvytės. Tik ne išsigąsk. Arbata nebuvo verdanti. Nudegimas buvo nedidelis. Man labai skauda širdį. Sakė nieko tau nesakyti. Kad pačios tau pasakys, bet aš negaliu, noriu pati. Iš karto pyliau šaltą vandenį jai, tada vežėm į Šiaulius. Ją paleido tą pačią dieną.”

Apie šį incidentą socialinės darbuotojos taip ir nepapasakojo Erikai. Ik pat šiol, nuo rugpjūčio mėnesio Erikai vaikai nėra grąžinti. Kaip įvykiai klostysis toliau būtinai informuosime.

meslaisvi.lt