Sūnaus ir tėvo Komskių „lošimas” su TRATC-o pinigais

29186755_1846660068697945_6083803432274100224_n

Už šią reklamą TRATC-as moka 120 eur kas mėnesį

Prieš kelias dienas meslaisvi redakcija kreipėsi į Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrą (toliau TRATC) su  klausimais. Redakciją sudomino reklaminio TRATC stendo Pagėgiuose prie prekybos centro Norfa atsiradimo UAB „Rembuta” įmonės teritorijoje aplinkybės.  Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui vadovauja Pagėgių savivaldybės Tarybos narys Kęstutis Komskis, o UAB „Rembuta” vienintelis akcininkas ir vadovas yra jo tėvas Kęstas Komskis.  Šis faktas ir sukėlė susidomėjimą. Kaip ir buvo galima tikėtis, UAB TRATC į redakcijos klausimus neatsakė, savo rašte jie nurodė, kad negali įsitikinti, kad elektroniniu būdų atsiųstas paklausimas yra būtent iš meslaisvi redakcijos. Neatsakė ir nereikia. Visą informaciją gavome ir taip. Tiksliau ne visą, nes dalį informacijos UAB TRATC yra galima sakyti nusikaltėliškai nuslėpusi.

TRATC afera

Tokią sutarties kopiją su uždengta kaina pateikė TRATC savo ataskaitoje

Bet čia nesvarbu, tegul aiškinasi Viešųjų pirkimų Tarnyba. Kodėl taip sakome. TRATC yra keturių savivaldybių įmonė, todėl  visa jos veikla turi būti vieša, o vykdydama kažkokius paslaugų pirkimus kiekviena vieša bendrovė privalo vykdyti juos per centrinį pirkimų portalą CVP IS ir vėliau teikti ataskaitas apie įvykdytus pirkimus. Tą TRATC-as ir padarė, tik viešindamas informaciją apie sutartį dėl reklamos su UAB

TRATC afera du

Viešajame portale matosi, kad susitarimas už 750 EUR

„Rembuta” dalį informacios paslėpė. Tą dalį, kuri ir būtų pati įdomiausia skaitytojams, t.y. kaina, kurią moka atliekų tvarkymo įmonė už reklamą UAB”Rembuta” . Tai štai, ta kaina yra 750 eur. Sutartis tarp šalių pasirašyta pusei metų, atrodo nieko čia įspūdingo, vos po šimtą su trupučiu per mėnesį. Tačiau yra žodelis „Bet” ir jis sako, kodėl sutartyje tyčia, ar netyčia skenuojant dokumentą pasislėpė ta vieta, kurioje rašoma, kiek yra mokama kas mėnesį. Visi šioje sutartyje dalyvaujantys asmenys greičiausiai labai norėjo, kad visi manytų, jog pagrindinis skaičius 750 Eur yra numatytas už reklamą pusei metų, tačiau klastotė leidžia manyti, jog UAB TRATC , kurios direktorius Kęstutis Komskis mokės UAB „Rembuta” už reklamą šalia prekybos centro „Rembuta” 750 EUr kas mėnesį?

TRATC afera 3

Sutartį pasirašė Kęstas Komskis ir V.Noreika

Kad sutartyje labai nekristų į akis dvi Komskių pavardės, pasirašyti sutartį UAB TRATC direktorius Kęstutis Komskis  delegavo savo pavaduotoją Virginijų Noreiką. Iš „Rembutos” pusės susitarimą dėl reklamos pasirašė direktorius Kęstas Komskis. Tai akivaizdus Kęstučio Komskio viešų ir privačių interesų konfliktas, o žiūrint į tai, kokie dokumentai pateikti ataskaitoje CVP IS, galima manyti, jog vyko ir dokumentų klastojimas.

meslaisvi.lt