Etikos komisijai sunki užduotis: ištirti „Snieguolės” veiklą

 

 

Net neįpusėjusi Etikos komisijos kadencija yra pirmoji išskirtinė Radviliškio istorijoje, nes itin darbinga. Jai pirmininkauti buvo paskirtas rajone opozicijoje esančiam „valstiečiui“ J. Povilaičiui. Skundus rašė beveik kas norėjo: vieni skundė, kad politikas deklaravo ne tokį išsilavinimą, kiti skundė merą ir vicemerą neetišku elgesiu dėl jų elgesio su rinkėjais, tretiems užkliuvo Tarybos nario rūkymas neleistinoje vietoje ir t.t.

Suprantama, naujos pareigos patyrusiam politikos „vilkui“ J. Povilaičiui neturėtų sukelti didelių problemų, tačiau net ir jis pripažįsta, kad per pastaruosius metus buvo padaryta nemažai klaidų. Ne tik procedūrinių. Ne tik jo kaip pirmininko, bet ir visos komisijos. Ne paslaptis, kad šiemet jam teko du kartus Šiaulių apygardos teisme atstovauti komisiją ir bylinėtis su nepatenkintu pareiškėju bei pralaimėti bylą ir komisija buvo įpareigota rekomenduoti vietos politikams viešai atsiprašyti savo rinkėjo už neetišką elgesį. Bet net ir teismo sprendimai nebuvo pakankamai stiprus akstinas komisijai, įskaitant ir pirmininką J. Povilaitį, išsinagrinėti politikų elgesio kodeksą ir nuostatus, pagal kuriuos komisija dirba.

Neseniai Etikos komisija vėl gavo skundus dėl atostogų metu K. Augulio naudojimosi savivaldybės tarnybiniu automobiliu, dėl Tarybos narės S. Dišlės galimai neetiškos bei netinkamos veiklos darbo metu, kai savivaldybei priklausančioje įstaigoje dirbanti politikė užsiiminėja viešųjų ryšių akcijomis nešiodama po butus šakočius. Taip pat, galimai pakurstyti atvykusio savivaldybės mero A. Čepononio į ir padrąsinti pačios direktorės A. Juškienės, Baisogalos PSPC medikų etikos komisija pateikė trečią skundą dėl Z. Rimkevičiūtės.

Prieš buvusius savo „politinius“ kolegas, buvęs vicemeras „valstietis“ J. Povilaitis nusprendė imtis ryžtingų veiksmų: rekomendavo komisijai nagrinėti K. Augulio ir S. Dišlės elgesį.

Bet Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, gavusi asmens skundą, perėmė K. Augulio 5 eurų ir 71 cento „istorijos“ tyrimą į savo rankas. Kadangi skundas dėl Baisogalos gyventojų tarpe populiarios gydytojos yra ne komisijos kompetencijoje, todėl visas galimas komisijos pirmininko „pyktis“ nukryps į galimai šakočių „prekyba“ užsiiminėjančią S. Dišlę, kuri dirba „Radviliškio šiluma“ personalo ir abonentinio skyriaus vadove. Komisija, kaip ir jos pirmininkas J. Povilaitis, už uždarų durų posėdžiaudami nusprendė principingai pasielgti ir įvertinti, ar toks elgesys politikės elgesys nepažeidžia Valstybės politikų elgesio kodekse išvardintų principų. Žiniasklaidos atstovo ir vieno iš pareiškėjų „išvarymas“ iš posėdžių salės vėl tampa norma.

Tačiau konservatorei S. Dišlei tikriausiai tai ne motais. Jai  galbūt tai nėra tas autoritetas, kuriuo ji grindžia savo vertybines nuostatas, savo pasaulėžiūrą ir pasaulėjautą. Ir buvusio koalicijos kolegos J. Povilaičio pagrūmojimai pirštu jos neįtikins. Tik įdomu, kodėl jaučiasi įsižeidusi dėl neva jos asmeniui adresuotos frazės „prostitutė“ ir reikalauja teisme moralinės žalos atlyginimo, bet nemato pagrindo suabejoti savo morale ar etikos vertybėmis dėl „vagystės“ iš „bendros“, tai yra mokesčių mokėtojų, kišenės? Juk gaudama atlyginimą iš savivaldybės įmonės, ji turėtų sąžiningai dirbti savo darbo vietoje, o ne vaikydamasi populiarumo dalinti šakočius.