Pagėgiškis išrinktas geriausiu Lietuvos melžėju

Ričardas Čuiužas- geriausias Lietuvos melžėjas 2016

Iš kairės: trečios vietos laimėtoja Zofija Griškevičienė, pirmos – Ričardas Čiužas ir antros – Lina Vaičikauskienė

Dauguma greičiausiai žino, kas Lietuvoje yra geriausi sportininkus, dainininkai, aktoriai ar populiariausi politikai, tačiau ar žinote kas Lietuvoje yra geriausias melžėjas? Svetainė manoukis.lt  paskelbė apie Lietuvos ūkininkų sąjungos organizuojamo respublikinio konkurso „Metų ūkis 2016″ metu išrinktus geriausius Lietuvos melžėjus, kur  pirmoji vieta buvo skirta pagėgiškiui Ričardui Čiužui.

Renginys vyko Kaune.  Pasibaigus  iškilmingai ceremonijai, penktadienį ir buvo pagerbti bei apdovanoti  geriausi Lietuvos melžėjai. Geriausio melžėjo titulas atiteko Ričardui Čiužui, dirbančiam Lumpėnų Rambyno žemės ūkio kooperatyve Pagėgių rajone. Pasak konkurso organizatoriaus ir vertinimo komisijos pirmininko, LSMU Veterinarijos akademijos Josifo Taco melžimo technologijų centro vadovo Sauliaus Tušo, nuo 2011 m. konkurse dalyvaujantis R. Čiužas buvo išsikėlęs sau tikslą dalyvauti tol, kol pavyks pasiekti pačių geriausių rezultatų. Šiemet jis pripažintas geriausiu melžėju mūsų šalyje – savo rezultatais, žiniomis ir meistriškumu R. Čiužas nurungė 41 varžovą.

Antroji vieta atiteko Linai Vaičikauskienei – Bajėnų žemės ūkio bendrovės melžėjai. Trečioji – Zofijai Griškevičienei, Ukmergės r. ūkininkei, kuri atstovavo savo šeimos ūkį. Moteris konkurse dalyvauja kasmet nuo 2012 metų. „Pieno ūkiui labai svarbi sąžininga ir gerai savo darbą atliekanti melžėja, todėl jau 16 m. organizuojamas konkursas „Geriausias melžėjas”, kurio tikslas – kelti melžėjų kvalifikaciją, gerinti pieno kokybę”, – sakė S. Tušas.

Šiais metais konkursas organizuotas 7 rajonuose, varžėsi 42 dalyviai iš 38 ūkių. Iš viso varžytuvėse dalyvavo penki vyrai, dviejuose rajonuose net du vyrai užėmė pirmąsias vietas. Konkursą „Geriausias melžėjas 2016″ organizavo LSMU VA Josifo Taco Melžimo mokymo centras drauge su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir Lietuvos ūkininkų sąjunga. Renginį finansavo LR žemės ūkio ministerija bei rėmėjai.

MŪ.info

meslaisvi.lt