Atitekusius piliečių nuosavybėm dalį ežerų valstybė susigrąžino, daugiausia Zarasų rajone.

Ežerai valstybei Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) reagavo į STT iniciatyvą ir pastabas dėl galimų neskaidrių procesų atkuriant nuosavybės teises į vandens telkinius bei ėmėsi veiksmų dėl ežerų privatizavimo procedūrų sustabdymo. Šiuo metu yra priimta 15 valstybei palankių teismo sprendimų.

Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turto atkūrimo ir Vandens įstatymuose nustatyta, kad nuosavybė negali būti atkurta į valstybinės reikšmės statusą turinčius vandens telkinius, taip pat ir į tuos, kurie iki 1940 m. priklausė valstybei.

Tačiau 2015 m. balandžio mėnesį STT pareigūnai  pastebėjo įtarimą keliančių sprendimų bei prašė atnaujinti Vyriausybės 2013 m. spalio 14 d. nutarimu patvirtintą vandens telkinių, į kuriuos negali būti atkurtos nuosavybės teisės, sąrašą, kurio atnaujinimų nebuvo nuo 2010 m.

STT ir NŽT iniciatyva teismine tvarka jau panaikinta 15 sprendimų, priimtų nuo 2009 m. gruodžio 28 d., kuriais atkurtos nuosavybės teisės į vandens telkinius, pagal NŽT turimus archyvinius dokumentus iki 1940 m. nuosavybės teise priklausiusius valstybei. Iš viso gindama viešąjį interesą ši tarnyba į prokuratūrą kreipėsi dėl 42 sprendimų.

Ežerai, arba dalis jų valstybei yra grąžinti Molėtų rajone Pakamonės , Punto ir Sosiedo ežero dalys, Elektrėnų rajone Skynimų ežero dalis, Aujedo ežero dalis ir Beržuolio ežero dalis. Lazdijų rajone Salinio ir Termento ežerų dalys. Utenos rajone Apšlavo, Ąžuolinio, Peštikio, Bradeso,Kermežio, Raistežerio, Iženo, ežerų dalys. Zarasų rajone valstybės nuosavybėm grįžo Plavio, Žiegelio, Kalinaukos,  Balčiožero,  Salinio, Avinuosto, Šekšio, Mažojo Pažemėlio, Vaitonkos, Paneikiškio , Katišiaus, Alksno ir Vastalio ežerų dalys