Šeimos piknikas Šeduvoje

IMG_9027Aktyvūs Šeduvos bendruomeninkai, palaikomi Šeduvos seniūno J. Pranio, surengė gražų susibūrimą šeimoms. Pati gamta net pasistengė, kad gražiai iniciatyvai nesutrukdytų pakankamai vėsokas ir lietingas rugpjūčio oras. Todėl visus susirinkusius Šeduvos parke džiugino šviečianti saulė ir šilta oro temperatūra. Pats Šeduvos parkas pasitinka parko informaciniu stendu, gerai sutvarkyta vaikų žaidimų aikštele ir treniruoklių zona.

IMG_9033 IMG_9048 IMG_9052 IMG_9059 IMG_9060Šeimos piknike savo veiklą geranoriškai atvyko pristatyti visų spec. tarnybų atstovai iš policijos, priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos, greitosios pagalbos. Jie ne tik pristatė savo darbo specifiką, darbo priemones, bet ir realiai jas pademonstravo. Mažiesiems buvo labai smagu, kai galėjo pasėdėti už didžiulės taip vadinamos „gaisrinės“ automobilio vairo, pakvėpuoti su suspausto oro kauke, pagulėti greitosios pagalbos automobilyje, pamatyti tikrą ginklą ir kitas specialiąsias priemones policijos pareigūno rankoje. Taip pat visuomenės sveikatos biuro Radviliškio skyriaus specialistai kvietė mažus ir didelius dalyvauti viktorinoje ir teisingai atsakius į pateiktus klausimus gauti įvairius prizus. Suaugusiuosius domino biologinio amžiaus nustatymas, tačiau ne visi buvo patenkinti, nes netinkami gyvenimo būdo įpročiai kai kuriuos pasendino labiau nei turimas jų realus amžius.

IMG_9053Didžiausios eilės mažųjų buvo prie veido paišymo ir nekenksmingo „tatuiruočių“ piešimo ant odos. Mėgstantiems piešti buvo pasiūlyta galimybė piešti natūraliais ir nekenksmingais dažais ant pakabintos keliolikos metrų plėvelės. Kaip visada, vaikų fantazijai nebuvo ribų. Tie, kurie tiesiog norėjo padūkti, buvo galima pažaisti ant dviejų pripučiamų „Pelytės“ ir „Kempiniuko“ batutų. Su vaikais kartu žaidimus žaidė personažai „Pakalikai“ ir „Pelytės“. Suaugusiuosius labiau domino linijiniais šokiai. Prie meninės programos pasirodymo taip pat prisidėjo ir ansamblis.

IMG_8909 IMG_8920 IMG_8945 IMG_9008 IMG_9014Pačią šeimos pikniko programą pagyvino ir Rytų kovos menų klubo „Rytų kovotojas“ sportininkai su savo parodomąja programa. Sportininkai pademonstravo savo turimus įgūdžius pikniko dalyviams ir paliko neblogą įspūdį.

IMG_8898 IMG_8901 IMG_8903 IMG_8906 IMG_9026Nepaisant labai geros iniciatyvių bendruomenės žmonių idėjos ir jo realaus įgyvendinimo organizuojant šeimos pikniką Šeduvos parke, už akių užkliūna keletas smulkmenėlių, kurios paryškina nelabai tinkamą valdžioje esančių ir galbūt pačių šventės rengėjų požiūrį į bendrą nuosavybę. Renginio metu parke ant žolės prie parko estrados palikti automobiliai tiesiog akivaizdžiai demonstravo, kad automobilių savininkai savo asmeninius interesus kėlė aukščiau bendruomeninių. Nejaugi taip sunku buvo ateiti tuos keliasdešimt metrų iki vietos pėsčiomis, juk nesimatė jų tarpe su akivaizdžiais fiziniais trūkumais neįgalių asmenų? Nors neatrodė, kad būtų buvę kokių nors didelių problemų su parkavimu aplinkinėse gatvėse, tačiau beveik visi automobiliai priklausė asmenims, kurie vilkėjo marškinėlius su užrašu „Šeduva“. Ar jie save ir laiko visa Šeduva, nebuvo teiraujamasi, tačiau akivaizdu, kad policijai bus darbo įvertinti, ar tokie pačių šeduvių veiksmai nepažeidė teisės aktų reikalavimų. Pats Šeduvos seniūnas J. Pranys neslėpė, kad seniūnija neišdavė jokių leidimų, nes, pasak jo, „…jie visi juk darbuotojai yra…“. Tik nepatikslino, ar tai seniūnijos, ar kitos institucijos darbuotojai.

IMG_8897Kita į akis kritusi nedidelė smulkmenėlė, tai parko estrados nesutvarkyta aikštelė ir pastatas, kurio siena skyla į kelias dalis. Seniūnas sutinka su išreikštu pastebėjimu, bet pabrėžia, kad seniūnijoje yra daug problemų, ir ne visos yra išsprendžiamos vienu metu, todėl nepatikslindamas, kada bus ir ar bus skiriamos lėšos iš seniūnijos lėšų parko estrados pastato ir aikštelės prie jo sutvarkymui. Todėl tikėkimės, kad iniciatyvoms iš bendruomenių atstovams įgyvendinti seniūnija, bendradarbiaudama su rajono ir kita valdžia, pasirūpins infrastruktūra. Geresnė infrastruktūra reikalinga ne tik masinėms šventėms ar piknikams organizuoti, o ir kasdieniniam gyventojų poilsiui.

Tačiau labai smagu, kad tokios šventės ir renginiai yra rengiami, nes labai yra reikalingi mažuose Lietuvos miesteliuose pagyvinti kultūrinį gyvenimą. Reikia palinkėti, kad tokios šventės taps tradicija ir nebus tik vienkartinė akcija, susijusi su mažosios kultūros sostinės titulu.