Kam Pagėgių policininkams buteliai iš atliekų konteinerio?

Pagėgių policijos tyrėjas Renatas Šimkus nešasi tuščią butelį iš buitinių atliekų konteinerių.Kam jam jis ? meslaisvi.lt nuotrauka

Kai pirmą kartą pastebėjome, kad Pagėgių policijos pareigūnai naršo buitinių atliekų konteineriuose, tokiems jų veiksmams didelės reikšmės nesuteikėme. Tačiau kuomet toks jų poelgis pasikartojo dar kartą, nusprendėme pasidomėti, kam visgi pareigūnams reikalingi tušti buteliai iš konteinerių, stovinčių netoli policijos komisariato.

Kovo 11 d., kai Lietuvoje buvo minima Lietuvos nepriklausomybės atstatymo diena, Pagėgių policijos tyrėjas, Renatas Šimkus, buvo pastebėtas naršantis po vieną iš buitinių atliekų konteinerį. Šiek tiek užtrukęs konteinerio turinyje, R.Šimkus išsitraukė iš jo tuščią butelį ir nužingsniavo Policijos pastato link. Primename, kad tokius policininko veiksmus pastebime jau ne pirmą kartą.

Sekančią dieną, norėdami suprasti tokius mūsų manymu keistus pareigūnų veiksmus, pabandėme paskambinti R.Šimkui ir paklausti, kam jam prireikė tuščia tara iš konteinerio.Telefono ragelį pakėlęs Viešosios policijos poskyrio viršininkas Aivaras Venckus stebėjosi tokiu mūsų klausimu ir teigė, kad nieko nežinantis apie panašius policininkų pokštus. Jis pasiūlė mums paskambinti vėliau ir pasikalbėti su pačiu policininku R.Šimkumi. Pokalbio metu A.Venckui rūpėjo tik viena detalė, kiek kartų panašią situaciją prie konteinerių mes matėme. Garso įrašą su Viešosios policijos viršininku galite klausyti žemiau:

Kad ir kaip stengėmės veliau prisiskambinti į policiją tuo pačiu numeriu, deja, niekas ragelio nekėlė. Tuomet skambinome tiesiogiai Pagėgių Policijos vadui, Artūrui Mikalauskui. A.Mikalauskas šiam įvykiui didelės reikšmės nesuteikė ir pasakė, kad tegul tokie R.Šimkaus veiksmai lieka mums mįsle. Pokalbis žemiau:

Toks keistas Pagėgių policijos elgesys verčia susimastyti, kas vyksta šiame komisariate? Kadangi Policijos vadovas pasiūlė mums įminti mįslę, mes kreipiamės į savo svetainės lankytojus ir siūlome  prisidėti prie jos įminimo. Gal mums kartu pavyks išsiaiškinti, kokiam tikslui  buitiniuose atliekų konteineriuose Pagėgių policininkai reguliariai ieško butelių?

Vienas iš pagėgiškių, mačiusių video įrašą sakė, kad tokiu būdu sovietinėje milicijoje pareigūnams būdavo perduodami kyšiai. Tačiau tokia versija mums pasirodė neįtikinama, nes dabar juk gyvename Nepriklausomoje Lietuvoje, kurioje dirba tarnauti valstybei prisiekę pareigūnai.

meslaisvi.lt