Seimo narys L.Balsys įtaria, kad kai kurie TV kanalai falsifikuoja žinias

Linas Balsys meslaisvi.lt nuotr.

Seimo narys, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą su prašymu ištirti, ar nebuvo falsifikuojamas Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus interviu 2013 m. liepos 11 d. LNK žinių reportaže.

„Nevyriausybinių organizacijų pateikta informacija leidžia susidaryti nuomonę, kad žinių siužete rodomi premjero pasisakymai dėl Žygaičių bendruomenės veiklos yra nesusiję su šiuo klausimu, o A. Butkevičiaus atsakymuose naudojamos frazės buvo „iškirptos“ iš dieną anksčiau įvykusios spaudos konferencijos, kurioje Ministras Pirmininkas atsakinėjo į visai kitus žurnalistų pateiktus klausimus. Aš pats tris dešimtmečius dirbau televizijos žurnalistu, todėl esu tikras, jog tokie metodai nesuderinami su Europine demokratija”, –  teigia L. Balsys.

Pasak Seimo nario, A. Butkevičiaus komandos nariai nevyriausybinių organizacijų atstovus informavo, kad žiniasklaidos atstovai „iškarpė“ Ministro Pirmininko atskiras frazes iš liepos 10 dieną įvykusios spaudos konferencijos ir panaudojo jas, kuriant minėtą liepos 11 d. siužetą apie Žygaičių bendruomenę.

„LNK televizija šiuo reportažu galimai siekia suklaidinti visuomenę apie neva papirktus Žygaičių bendruomenės gyventojus ir  kad bendruomenei mokama už priešinimąsi skalūninių dujų žvalgybai. Pateikti faktai leidžia manyti, kad televizija iškraipė premjero pasisakymus ir panaudojo juos klaidinant visuomenę apie Žygaičiuose vykstančius procesus, todėl Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos paprašiau  atidžiai ištirti, ar nebuvo falsifikuojamas Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus  interviu 2013 m. liepos 11 d. LNK žinių reportaže“, – pabrėžia parlamentaras.

2013 m. liepos 11 d. LNK televizijos žinios parodė reportažą apie Žygaičių bendruomenei akcinės bendrovės „Lietuvos dujos“ sumokėtas tūkstantines kompensacijas už per jų žemes nutiestus vamzdžius dujoms importuoti, nors jau viešai žinoma, jog dar 2006 m. „Lietuvos dujos“ pradėjo Nacionalinės energetikos strategijos objekto, skirto gamtinių dujų tiekimo patikimumui Vakarų Lietuvos regione padidinti, statybą. Pastatytas dujotiekis sudarys galimybę integruoti būsimą SGD terminalą į Lietuvos gamtinių dujų rinką.

Roderikas Žiobakas

Seimo nario Lino Balsio padėjėjas

meslaisvi.lt