Teismui perduota baudžiamoji byla dėl Radviliškio rajono savivaldybės darbuotojų

Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Šiaulių valdybos pareigūnai baigė vieną iš ikiteisminių tyrimų dėl Radviliškio rajono savivaldybės tarnautojų galimai neskaidrios veiklos. Šioje baudžiamojoje byloje dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu įtarimai pareikšti buvusiam Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriui E. P., Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariui A. J. ir vienos bendrovės vadovui.

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai kaltinamąjį aktą kartu su bylos medžiaga 2013 m. gegužės 30 d. perdavė Šiaulių apygardos teismui.

STT, atlikdama ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad buvęs Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorius iš Radviliškio rajono daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų priežiūros administravimą atliekančios bendrovės vadovo kaip kyšį priėmė nemokamai suorganizuotą kelionę į tarptautinę aplinkos apsaugos parodą Paryžiuje už tai, kad Radviliškio rajono savivaldybė neperleistų daugiabučių namų administravimo funkcijos kitai bendrovei.

Taip pat nustatyta, kad Radviliškio rajono tarybos narys A. J., pasinaudodamas savo tarnybine padėtimi, tos pačios bendrovės direktoriui už kyšį pažadėjo paveikti kitus asmenis, siekdamas palankumo bendrovei.

Radviliškio rajono tarybos narys A. J. dėl jam pareikštų įtarimų Šiaulių apylinkės teismo sprendimu yra nušalintas nuo pareigų.

STT Šiaulių valdyboje dėl Radviliškio rajono savivaldybės galimai neskaidriai įgyvendinamų projektų tęsiami ikiteisminiai tyrimai ir tiriami pažeidimai atliekant Radviliškio miesto kultūros centro vieno iš pastatų rekonstrukciją, Radviliškio rajono Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčios restauravimo ir Radviliškio miesto Eibariškių gyvenamųjų namų kvartalo Obelėlės gatvės rekonstravimo darbus.

STT informacija

meslaisvi.lt