Kriminalai Pasienyje žiauriai sumuštas vyras įtaria, kad su juo susidorojo Pagėgių savivaldybės darbuotoja

Tarybos posėdžiuose Žydrė pagelbinėja merui V.Komskiui

Dovydas Pancerovas   www.lrytas. lt

 

Kovo pabaigoje Panemunės miestelyje grupė jaunų nusikaltėlių užpuolė į Rusiją vykusį tauragiškį. Jie kumščiais išgražino vyro veidą ir akmenimis apmėtė automobilį. Nukentėjusysis spėja, kad užpuolikus pasiuntė Pagėgių savivaldybės tarnautoja, kurios jis neužleido eilėje prie pasienio kontrolės punkto.

55 metų Kęstutis Urnieža dirba vyriausiuoju inžinieriumi Rusijos mieste Sovetske įkurtoje „Vičiūnų grupės“ gamykloje, tad kiekvieną darbo dieną Panemunės miestelyje kerta Lietuvos ir Rusijos sieną.

Kovo 30-osios vakarą, penktadienį, jis laukė eilėje prie pasienio kontrolės punkto Rusijos pusėje. „Pamačiau, kad kažkas bando „prakišti“ savo automobilį į eilės priekį. Tai sukėlė kitų vairuotojų nepasitenkinimą, todėl kilo nedidelis konfliktas. Priėjo 5-6 žmonės, kurie bandė tą vairuotoją pamokyti. Iš pradžių aš nelipau iš savo automobilio, bet vėliau nuėjau pažiūrėti, kas vyksta“, – apie istorijos pradžią pasakojo K. Urnieža.

Priėjęs arčiau prie besibūriuojančių žmonių pamatė, kad jauna vairuotoja bando prasmukti į Lietuvą be eilės. „Aš pažinau tą moterį. Tai buvo Pagėgių savivaldybės tarybos sekretorė Žydrė Dulkytė. Dažnai ją matydavau važiuojančią į Kaliningradą. Daug pasienyje gyvenančių žmonių važiuoja į Rusiją užsipilti degalų ir nusipirkti cigarečių.

Aš jai pasakiau keletą pastabų, pasibarėme, bet nepavadinčiau to rimtu konfliktu. Galiausiai ji sėdo į savo automobilį, o aš uždariau jai iš paskos duris. Sėsdama ji lyg susitrenkė galvą į kėbulą, todėl labai susinervino. Matyt, ji buvo įžeista, nes kažkas išdrįso jai pasipriešinti ir neužleisti jos eilėje“, – svarstė nukentėjęs vyras.

Išsprendęs problemą K. Urnieža grįžo prie savo automobilio ir pamiršo incidentą. Tačiau konfliktas dar nebuvo baigtas.

Banditai tykojo šalikelėje

„Kai pervažiavau pasienio kontrolės punktą ir grįžau į Lietuvą, tą konfliktą jau buvau pamiršęs. Bet nuvažiavus keletą kilometrų, maždaug ties Mikytų gyvenviete, man kelią pastojo keli jaunuoliai. Jie bandė sustabdyti mane, rodė, kad važiuočiau į šalikelę. Aš nesustojau, padidinau greitį ir nuvažiavau.

Jie, matyt, pranešė savo draugams, kuria kryptimi aš važiuoju. Pavažiavęs penkis kilometrus pamačiau, kad šalikelėje, greta vienos sodybos, stovi keli juodai vilkintys jauni vyrai. Man priartėjus, jie pradėjo mėtyti į automobilį pusplytes ir didelius akmenis. Sulaužė veidrodėlį, subraižė kėbulą, įskėlė stiklą. Galėjo sužeisti ir mane, bet tai, matyt, jiems nerūpėjo“, – tos nakties įvykius prisiminė K. Urnieža.

Tą kartą tauragiškis į policiją nesikreipė.

Sumušė viešoje vietoje

Kitos dienos rytą vyras vėl važiavo į Rusiją darbo reikalais. Pasienyje jo jau tykojo vietiniai banditai.

„Panemunėje su mechaniku iš mūsų gamyklos užsukome į vietinę kavinę. Paskui mus įėjo keturi jaunuoliai. Jie buvo atletiški, agresyvūs. Kiek žinau, jie susiję su kontrabanda ir kitais nusikaltimais. Jie iš karto atkreipė dėmesį į mane, bandė įžeisti ir kitaip provokavo. Tačiau aš elgiausi ramiai, nekreipiau į juos jokio dėmesio. Supratau, kad jie siekia sukelti muštynes. Pamatę, kad nepavyks manęs supykdyti, jie pargriovė ant žemės ir pradėjo daužyti kumščiais, spardyti. Taip pat grasino, kad susidoros su mano šeima“, – pasakojo K. Urnieža.

Kelias minutes talžytas vyras džiaugėsi, kad per smūgių krušą nepatyrė lūžių. „Kai grįžau namo, žmona manęs nepažino“, – rūgščiai juokavo kaimiečių sumuštas K. Urnieža. Rodydamas sužeidimus vyras atsuko kairiąją akį. Ji buvo tokia ištinusi, kad jis net negalėjo mirksėti. Dešinysis antakis buvo prakirstas

Nukentėjęs tauragiškis skubiai nuvyko į ligoninę Tauragėje. Buvo apžiūrėtas traumatologo ir akių gydytojo.

Tą pačią dieną K. Urnieža kreipėsi į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Tyrimas buvo perduotas Pagėgių policijos pareigūnams.

„Antradienį mane iškvietė į Pagėgių policijos komisariatą. Jie paprašė detaliau papasakoti, kas įvyko. Buvo ir ta mergina iš savivaldybės Ž. Dulkytė. Ji pasiūlė man susitaikyti ir atsiimti skundą, bet aš nesutikau“, – pasakojo tauragiškis K. Urnieža.

Tirs viešosios tvarkos drumstimą

Pagėgių policijos komisariato Kriminalinės policijos poskyrio viršininkas Mindaugas Albrechtas patvirtino, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal K. Urniežos skundą. Tyrėjas sakė, kad šiuo metu apklausti liudininkai, tačiau įtariamųjų kol kas nėra. Tyrimas pradėtas ne dėl asmens ar turto sužalojimo, bet dėl viešosios tvarkos drumstimo.

Pareigūnas paneigė, kad K. Urniežos skunde minima Pagėgių savivaldybės tarybos sekretorės Ž. Dulkytės pavardė. Pati savivaldybės tarnautoja taip pat teigė, kad nebuvo apklausta: „Jokių duomenų apie pradėtą ikiteisminį tyrimą, kuriame man būtų pareikštas įtarimas ar būčiau įtraukta kaip liudininkė, neturiu.“

Paklausta, ką veikia Kaliningrado srityje, Ž. Dulkytė teigė, jog į Rusiją vyksta asmeniniais tikslais ir jokios nusikalstamos veiklos neatlieka.

 

Dovydas Pancerovas

lrytas.lt