Nuo liepos 1d. Rusija pradėjo išduoti nemokamas elektronines vizas.Kaip ją gauti

Kaip ir žadėjo, Rusija nuo liepos 1 d. užsieniečių patekimui į Kaliningrado sritį įgyvendino elektroninių vizų mechanizmą. Ir nereikia jokių kvietimų ar patvirtinimų iš Rusijoje gyvenančių asmenų. Tam, kad užsienio piliečiai gautų tokią vizą, prieš 4- 20 parų iki planuojamo vykimo į šią šalį turi užpildyti prašymą Rusijos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

Prie prašymo būtina prisegti savo nuotrauką. Kol kas prašymus galima užpildyti tik rusų ir anglų kalbomis. Planuojantis išvyką užsienietis kartu su leidimu vykti į Kaliningrado sritį gauna identifikacinį numerį, kurį pateikia pasienio poste kartu su savo asmens tapatybės dokumentu. Įvažiuojantis privalo turėti medicininį draudimą ir atgalinį bilietą.

Elektroninė viza yra vienkartinė ir galioja trisdešimt dienų. Turint tokią vizą Rusijos Kaliningrado srityje galima būti iki aštuonių parų. Vienkartinės vizos nepratęsiamos. Išvykstant iš Rusijos užsieniečiai privalės grįžti per tą patį pasienio postą, per kurį ir pateko.

Viso elektroninėmis vizomis galės naudotis 53 šalys, tarp jų ir Lietuva.

Su tokiomis vizomis į Kaliningrado sritį galima patekti per: oro pasienio kontrolės punktą Kaliningradas(Chrabrovo) ,jūros pasienio punktą Kaliningrade, Baltijske ir Svetloje
automobilinius punktus Bogrationovskas, Gusevas, Mamonovo, Jūros, Pasienio, Sovetskas, Černyševskoje.

Geležinkelio pasienio kontrolės punktus Mamonovo ir Sovetskas.

meslaisvi.lt