Prokuratūra paviešino, kas nustatinėja asmens sužalojimo lygį

Prokuratūros paaiškinimas dėl sveikatos sutrikdymo nustatymo

Jurbarko nusikaltimo istorija įtraukia vis daugiau dalyvių. Po to, kai buvo paskelbta, kad žiauriai sumuštai ir bandytai išžaginti merginai nustatytas tik nežymus kūno sužalojimas,socialiniuose tinkluose kilo nauja nepasitenkinimo šia istorija banga. Buvo pradėtos kelti kritikuojančios byla vedančios prokurorės nuotraukos, siūloma jai atsistatydinti.

Užbėgdama galimai rimtesniems visuomenės neramumams Lietuvos Respublikos prokuratūra išplatino pranešimą,kuriame nuosekliai paaiškina,kas ir kaip nustatinėja sveikatos sutrikdymo mastą ikiteisminiame tyrime.

Pranešime nurodoma, kad sveikatos sutrikdymo mastą nustato ekspertai,vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos, Teisingumo ir Socialinės apsaugos ir darbo ministrų įsakymu.

Trijų ministrų įsakymu išleistose taisyklėse aiškiai nurodyta, kokie sužalojimai priskiriami sunkiems sveikatos sutrikdymams, tarp jų yra ir tokie: kiauryminis ryklės, stemplės, gerklų ar trachėjos sužalojimas; gerklų ar trachėjos sužalojimas, sukėlęs kvėpavimo sutrikimą, kuriam pašalinti nukentėjęs asmuo buvo intubuotas arba jam buvo atlikta tracheostomija;

Prokuratūra taip pat nurodo, kad ikiteisminio tyrimo metu, gali paaiškėti, kad sveikatos sutrikdymo masto tyrimą reikėtų pakartoti.

meslaisvi.ltNrimstant