Pagėgiuose dingo 510 t skaldos, pėdsakai veda į politiko sūnaus įmonę

Pavogti  galimą daug ką, bet pradanginti 510 tonų skaldos, skirtos kelių tiesimui sugebėtų ne kiekvienas. Ši istorija atsitiko Pagėgiuose. Redakciją  “Mes laisvi”pasiekė įdomi informaciją apie didelio masto vagystę Pagėgių mieste. Paaiškėjo, kad iš bendrovės “Statybų valdymo sprendimai” buvo pavogta didelis kiekis statybinių medžiagų. Susisiekus su bendrovės savininku iš Šilutės  Sauliumi Stankevičiumi  išgirdome neįtikėtiną istoriją. Pasak S.Stankevičiaus jo įmonė 2018m. pabaigoje laimėjo Pagėgių savivaldybėje rengtą konkursą, kuriame buvo skelbta apie Malūno gatvės  rekonstrukciją. Statybininkai į objektą pradėjo vežtis medžiagas, reikalingas statybos darbams. Buvo atgabenta apie 1200 toų dolomito atsijų ir skaldos mišinio. Dalis medžiagų buvo sudėta iš rudens , ruošiant Malūno gavę. Užėjus šalčiams darbai buvo sustabdyti dėl metereologinių sąlygų, prasidėjo žiemos sezonas. Medžiagų likutis 510 tonų buvo susandėliuota statybos aikštelėje, šalia Malūno gatvės.

Atėjus pavasariui ir atslūgus įšalui , balandžio mėnesį atvykę į statybos objektą Malūno gatvėje  tęsti pradėtus darbus, staybininkai iš Šilutės skaldos nerado. Buvo kreiptasi į policiją. Policija pradėjo tyrimą ir netrukus skaldos pradangintojai buvo surasti. Statybinės medžiagos buvo susandėliuotos žinomiausioje ir didžiausioje Pagėgių savivaldybės statybos bendrovėje„Agrolira“. Jai vadovauja vieno iš žinomiausių Pagėgių politiko Kęsto Komskio sūnus Algirdas Komskis. Policija apie vykdomą įkiteisminį tyrimą atskleidžia nedaug, atstovė spaudai informavo tik tiek, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal baudžiamojo kodekso 178 straipsnį „Vagystė“ 1d.  „Tas kas pavogė svetimą turtą, baudžiamas viešaisias darbais arba bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu arba laisvės atėmimu iki trijų metų“ .

Nei kas įtariamieji, nei kur buvo surastos medžiagos policija nekomentuoja. S.Stankevičius dėl to turi savo versiją:

„ Akivaizdu , kad man bus siūloma kažkokia taikos sutartis, mano galva bus daroma viskas, kad tik ši byla nepasiektų teismo. Pradėtas net statybinių medžiagų sugrąžinimo į objektą procesas.  „Agroliros„ automobiliai jau vieną dalį skaldos pervežė atgal į Malūno gatvę.“-  policijos atstovai vengia atskleisti detales, kas inicijavo vagystę, tik nurodė, kad pavogtos medžiagos buvo rastos Agroliros teritorijoje, sakė verslininkas iš Šilutės.  

Šaltinių teigimu ši istorija turi ir priešistoriją. Bendrovės anksčiau turėjo darbinių santykių, S.Stankevičiaus įmonė nuomavosi iš „Agroliros“ ekskovatorių už kurio nuoma dar nebuvo atsiskaičiusi. S.Stankevičiaus to ne neigia, bet kad A.Komskis nusprendė skola atsiimti skalda jam nesuprantama.

„ Buvome skolingi už nuomą, bet statybininkų santykiuose dažnai taip būna, vistiek būtume tą skolą grąžinę, mus įpareigojo sutartis, bet kad taip pasielgtų politiko įmonė, kuri vidury baltos dienos tiesiog išsivežtų mūsų statybines medžiagas, kurios skirtos šios savivaldybės kelių tiesimui, man nesuprantama. Teisinėje valstybėje tokie klausimai sprendžiami kitaip“ –kalbėjo S.Stankevičius

Apie tolimesnius šios istorijos įvykius informuosime ateityje.

Meslaisvi.lt