Apskundusi policininkės veiksmus Erika iš Naujosios Akmenė susilaukė pareigūnų perspėjimų.(garso įrašas)

001

Telšių policijos komisariato kolektyvas

Erikos iš Naujosios Akmenės istorija įtraukia naujų dalyvių. Priminsime, vos atgavusi neteisėtai iš jos paimtus du mažamečius vaikus, Erika toliau patiria valstybinių institucijų priespaudą. Jau rašėme, kaip netikėtai atsirado dvi liudininkės, kurios atseit prieš pusę metų  mačiusios  kaip Erika skriaudusi savo vaikus. Šios dvi moteriškės praėjus pusei metų po matytų įvykių nusprendė parašyti į policiją pareiškimus. Keista, bet tokio senumo įvykius policija nusprendė tirti. Bylos ėmėsi tyrėja Inesa Butnoriūtė. Pareigūnė veikė tiesiog žaibiškai.Ji nedelsiant kreipėsi į Teismą, kad teismas pripažintų, jog Erika negali atstovauti savo vaikų tyrime, nes yra įtariamoji, o jos mama taip pat negali, nes tyrime gali daryti poveikį įtariamosios naudai. Kitų artimų asmenų Butnoriūtė ieškoti nebandė, ji iš karto paprašė teismo, kad Erikos vaikus ikiteisminiame tyrime atstovautų Akmenės rajono vaikų teisių apsaugos skyrius.Tokie tyrėjos veiksmai Erikai sukėlė įtarimų. Moteris kreipėsi į Policijos departamento imuniteto valdybą kad pastaroji pasiaiškintų, ar nėra tyrėjos veiksmuose korupcijos apraiškų. Imuniteto valdybą Erikos prašymą priėmė ir pavedė Telšių komisariatui atlikti vidau tyrimą dėl tyrėjos Butnoriūtės veiksmų.

Tai kas vyko toliau nesuvokiama sveiku protu. Vos Telšių komisariatas gavo pavedimą pradėti savo pareigūnės veiksmų tyrimą Erika sulaukė jau kitos tyrėjos, prisistačiusios Butkienės pavarde skambučio. Butkienė matyt tyrimus įsivaizduoja savaip. Ji nusprendė telefonu Eriką pabauginti baudžiamąja atsakomybę už tai, kad moteris išdrįso skųsti pareigūnės veiksmus. Greičiausiai dar net nepradėjusi tyrimo, Butkienė visaip kaip bandė įbauginti Eriką pabrėždama, kad jai gręsia baudžiamoji atsakomybė už pareigūnų pramanytus kaltinimus. Pokalbio metu policininkė Butkienė visaip žemino Eriką. „Jūs negalite taip rašyti”,”aišku čia ne jūs rašėte tą prašymą, aš kiek suprantu, nemanau, kad čia jūs parašytumėt” ir dar visaip kitaip. Visą tyrėjos Butkienės ir Erikos pokalbį galite perskaityti pateiktoje stenogramoje, o gyvai paklausyti pokalbio įrašą, su visomis Butkienės intonacijomis Erikos atžvilgiu tiesiog būtina. Tą galite padaryti  žemiau esančiame audio-faile.

Pokalbio stenograma:

Policijos tyrėja Butkienė. Laba diena

Erika. Laba diena

Butkienė. Čia su Erika kalbu?

Erika. Taip

Butkienė. Iš Telšių policijos imuniiteto trukdo jumis. Žiūrėkite Erika, galite kalbėti?

Erika.Galiu

Butkienė. Gavome jūsų prašymą siųsta imunitetas@ policija.lt. Jūs rašėte skundą?

Erika. TaiButkienė. Jūs rašėt. Dabar jūs esate sanatorijoje sakė ane?

Erika. Taip, mes sanatorijoje dabar.

Butkienė. O kada grįšit?

Erika. Balandžio viduryje kažkur.

Butkienė. Mmm. Dabar žiūrėkite, jūsų teiginys, kad pareigūnė galėjo paimti kyšį, piniginį atlygį, kyšį, iš kur jūs čia taip sprendžiate?

Erika. Nes viską daro blogai, kad man būtų.Kad iš manęs paimti vėl vaikus.

Butkienė. Čia jūs žinote, kad paėmė, ar čia jūsų prielaidos yra, kad “manau”?

Erika. Čia “manau” yra.

Butkienė. “Manau” yra. O žinote, kad jeigu jūsų manymai ir kaltinimai pareigūnams užtraukia baudžiamąją atsakomybę jums, jeigu jūs kaltinate nebūtais dalykais pareigūnus, žinote?

Erika. Žinau

Butkienė. Tai va, jeigu iškels baudžiamąją bylą jums už melagingus pranešimus apie nebūtą nusikaltimą, suprantat?

Erika.Žinau

Butkienė. Žinote atsakomybę, viską žinot? Tai vat, jeigu tokių dalykų jeigu jūs tikrai kažką žinote tai teisybę ir rašykite, o ne tuom, kad “manau”, kad piniginiai kyšiai, apie atlygį arba dar kažkas. Suprantat, jūs negalite tokių dalykų rašyti, savo manymų ir pamąstymų.Suprantat?

Erika.Žinosiu, kad nesikreipti.

Butkienė.Kreiptis reikia jeigu tikrai tokie faktai yra.Fiksuojami ir žinote, kad paėmė ar dar kažką, o ne kad gindama savo teises ikiteisminiame tyrime, aišku, čia ir ne jūs rašėte tą prašymą aš kiek suprantu, nemanau, kad čia jūs parašytumėte? Per kitus asmenis gerbiama Erika tokių dalykų daryti negalima, kad kaltinti nebūtais dalykais. O tai jau jums, nes jūs pasirašėte užtraukia baudžiamąją atsakomybę.Suprantat ką aš noriu pasakyti? Tai vat, kad daugiau tokių dalykų nebūtų, gerai?

Erika. Gerai

Butkienė.Tai sėkmės jums, o jei bus reikalinga kai grįšite aš atvažiuosiu iš Telšių į Akmenę, pasikalbėsime. Gerai, gykite ir spręskite savo problemas viduje.

Erika. Gerai, viso, sėkmės.

meslaisvi portalui tyrėja Butkienė savo žodžių nepatvirtino, pasak pareigūnės ji neturi teisių atskleisti tyrimo medžiagos, nors mes domėjomės ne tyrimo medžiaga, bet jos pasakytais žodžiais Erikai. Tiesa, tyrėja Butkienė nežinojo, kad jos pokalbis su Erika yra įrašinėjamas, todėl taip drąsiai elgėsi abiejų pokalbių metu. Pokalbį su meslaisvi redakcija  paviešinsime vėliau.

meslaisvi.lt