Pagėgių rinkimuose slystelėjo „geltonieji”- nušalinta rinkimų komisijos narė Kristina Dargužienė

Slystelėjo geltonieji

Nuotrauka eskizui panaudota iš K.Dargužienės socialinio tinklo paskyros, kurioje ji centre tarp kitų E.Kuturio visuomeninio komiteto steigėjų.

Kovo 1 d. Pagėgių savivaldybės apygardos rinkimų komisija pašalino iš rinkimų komisijos narių Pagėgių kaimiškosios rinkimų apylinkės komisijos narę Kristiną Dargužienę. Oficialiai K.Dargužienę į komisiją buvo deleguota Pagėgiuose neveikiančios politinės jėgos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos. Tačiau K.Dargužienė dar gerokai iki patekimo į rinkimų komisiją dalyvavo visuomeninio rinkimų komiteto steigime E.Kuturio komanda „Už permainas Pagėgių krašte” Dalyvavo ir dalyvauja kaip kandidatas į Tarybą šiame komitete jos vyras Eugenijus Dargužas. Šios sąsajos ir pakišo koją K.Dargužienei. Jau būnant rinkimų komisijos nare moteris socialiniame tinkle facebook aktyviai reklamavo E.Kuturio visuomeninį komitetą ir dalinosi kitų politinių konkurentų nesėkmėmis ar kompromituojančia medžiagą. Tą pastebėjo ir skundą Pagėgių apygardos rinkimų komisijai parašė Jelena Jankauskienė, kuri yra kandidatė į Pagėgių savivaldybės Tarybą nuo kito visuomeninio rinkimų komiteto „Pagėgių krašto vardan”. Pagėgių apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Rūta Katauskienė meslaisvi.lt portalui sakė, kad skundo tyrimas ilgai neužtruko, buvo gan greitai nustatyta, kad K.Dargužienė pažeidė Lietuvos Respublikos savivaldos rinkimų įstatymo 18str. 3d. kuris sako, kad  rinkimų komisijos nariui ar pirmininkui, davusiam rašytinį pasižadėjimą, draudžiama bet kokios formos rinkimų agitacija ar kiti bandymai paveikti rinkėjų valią. Asmuo, pažeidęs šį reikalavimą ar rinkimų komisijos nario rašytinį pasižadėjimą, turi būti atleistas iš rinkimų komisijos ir gali būti patrauktas atsakomybėn įstatymų nustatyta tvarka.

Gavusi konkrečius K.Dargužienės rinkiminės agitacijos už E.Kuturio visuomeninį komitetą socialiniame tinkle įrodymus apygardos rinkimų komisija nedvejojo, K.Dargužienę iš Pagėgių kaimiškosios  apylinkės rinkimų komisijos narių pašalino.

meslaisvi.lt