Atomazga Naujojoje Akmenėje – vaikai mamos glėbyje

Atgavusi vaikus Erika jaučiasi be galo laiminga

Šešis mėnesius trukęs košmaras Erikai iš Naujosios Akmenės baigėsi. Jos du mažamečiai vaikai grįžo namo pas mamą. Vaikučiai buvo paimti po neaiškių socialinės darbuotojos iš Naujosios Akmenės paramos šeimai centro pranešimų vaikų teisių tarnybai. Dirbanti socialiniame centre Daina Rimkienė manė, jog Erika savo vaikus muša, dėl to buvo pradėtas net ikiteisminis tyrimas. Prokurorai smurto nenustatė ir tyrimą baigė, tačiau vaikų teisės nenorėjo sutikti su teisėsaugos pareigūnų išvadomis ir jų sprendimą skundė kiek galėjo. Maža to, Naujosios Akmenės vaikų teisių apsaugos tarnyba inicijavo ieškinį, kad būtų panaikintos Erikos Kiviliauskaitės motinystės teisės ir vaikų globa visam laikui pereitų Naujosios Akmenės rajono paramos šeimos centrui, kuriame ir dirba visos šios Erikos tragedijos pradininkė Daina Rimkienė. Deja šios darbuotojos „planas” nepavyko, vaikai skubos tvarka buvo grąžinti Erikai, grąžinti net nesulaukus Teismo dėl motinystės teisių apribojimo. Iš kur toks skubotumas? Erikai Kiviliauskaitei nusprendė pagelbėti Informacijos analizės asociacijos vadovas Donatas Jančaras.Vyras sako, kad ši istorija jį sukrėtė.

„Kai gavau pirmus dokumentus iš Erikos, iškarto supratau, kad čia kažkas ne taip. Socialinės darbuotojos ir Vaikų teisių specialistai, kurių teigimu apie smurtą sužinoję iš tų pačių socialinių darbuotojų, liudijimai skyrėsi. Akivaizdu, kad Naujojoje Akmenėje dirba gerai susiorganizavusios tarnybos. Vaikų Teisių skyrius ir paramos šeimai centras. Būtent šiam centrui yra skiriami valstybės pinigai už kiekvieną globon perduotą vaiką. Kas galėtų paneigti, kad ir šioje istorijoje nebuvo tokio plano? Tik tos Naujosios Akmenės Tarnybos nesitikėjo, kad Erika ieškosis kas jai gali pagelbėti.”-kalbėjo D.Jančaras . Kai E.Kiviliauskaitė  kreipėsi į visuomeninės organizacijos Informacijos analizės asociacija vadovą Donatą Jančarą pastarasis jau buvo pagelbėjęs ne vienai šeimai, todėl vos pamatęs dokumentus iš Erikos suprato, kad moteriai tikrai reikia pagalbos. Ji susidūrė su nauju Lietuvoje reiškiniu- instituciniu smurtu.

„Nežinojau, kuo viskas baigsis, tačiau akivaizdus Erikos puolimas iš tarnybų pusės neleido man likti nuošalyje. Negali būti taip Lietuvoje pagalvojau, darysiu viską, kad ši moteris atgautų savo vaikus. Taip ir padarėme kartu su Erika  surašėme teismui atsiliepimus į ieškinius, pareikalavome kad būtų iškviesti liudytojai, liudiję ikiteisminiame tyrime dėl smurto, pareikalavome, kad į Teismą būtų pakviesti ir prokurorai atlikę ikiteisminį tyrimą ir dar daug visko surašėme. Greičiausiai to vaikų teisių apsaugos tarnyba nesitikėjo, Teismą mano galva būtų jie pralaimėję tikrai, žinoma jei teisėjas nekorumpuotas, bet čia buvo per daug visokių neatitikimų, kurie liudijo, kad Vaikų teisės ir socialinė darbuotoja Daina Rimkienė įsivėlė į melo istoriją ir dabar bando išsisukti ir pateisinti Erikos vaikų paėmimą. Tačiau kuo toliau, tuo labiau tarnybos klimpo.  Įtarimus, kad čia ne viskas švaru padidino tai, kad Naujosios Akmenės vaikų teisių apsaugos atstovai skundė ikiteisminio tyrimo išvadas kuriose nebuvo nustatyta smurto net tris kartus. Pasakykite  man, kodėl jie taip atkakliai siekė kad būtų pripažintas smurtas? Greičiausiai jau buvo susiplanavę visą finansinę naudą iš Erikos paimtų vaikų, o čia atsirado trukdžiai. Skaičiau vaikų teisių ieškinius ir ikiteisminio tyrimo apskundimus. Žinokite juos surašė profesionalūs advokatai ar teisininkai, o tai žinoma kainavo nemažai. Kiek Vaikų teisių Naujosios Akmenės skyrius sumokėjo teisininkams už skundų rašymą domėsimės netrukus. Turėtų būti nemažos sumos. Tas visuomenei bus įdomu. Kitą savaitę planuoju nuvykti pas Eriką ir jos vaikučius į svečius. Aš tikrai sujaudintas šios istorijos ir noriu pamatyti šią gražią šeimą gyvai, apkabinti juos ir padrąsinti, kad gyvenimas tęsiasi ir viskas bus gerai. Lietuvoje tikrai yra dar žmonių,kurie reikalui esant bėdoje nepaliks”-kalbėjo Donatas Jančaras.

meslaisvi.lt