Interpeliacija Sveikatos apsaugos ministrui nepavyko- kas jos siekė?

Interpeliacija2Guodžio 14 d. Lietuvos Respublikos Seime Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų partijos lyderis Gabrielius Landsbergis perskaitė interpeliacijos tekstą Sveikatos apsaugos ministrui A.Verygai. Konservatorių lyderis pateikė 14  klausimų į kuriuos A.Veryga privalėjo atsakyti iš Seimo tribūnos. Klausimai buvo susiję su pertvarka sveikatos sistemoje, vaistų įsigijimo tvarka ir visa kas susiję su tuo.

G.Landsbergis atkreipė dėmesį į tris aspektus. Jis norėjo žinoti kodėl medikams nebuvo surasta pakankamai pinigų atlyginimų didinimui. Antrasis momentas, į ką labiau norėjo atkreipti dėmesį konservatorių lyderis, tai receptų kontrolė vaistinėse perkant vaistus ir kaip tai paveiks eilinius žmonės.G.Landsbergio nuomone tam tikrai nebuvo tinkamai pasiruošta, o pertvarkos atidėjimą pusei metų pavadino silpna ministro poziciją. Vienas iš rimtesnių kaltinimą, kurį surašė interpeliacijos sumanytojai, kad A.Veryga vykdė politinį spaudimą verčiantį asmenis trauktis iš užimamų pareigų sveikatos apsaugos sistemoje. G.Landsbergio nuomone A.Veryga galėjo būti pakištas savo patarėjų.

Paskutinis interpeliacijos klausimas A.Verygai buvo kaip jūs vertinate gyventojų apklausas, kad esate pats nepopuliariausias ministras. Į tai A.Veryga atsakė:

A.veryga 3

Sveikatos apsaugos ministras klauso interpeliacijos pranešimo, kurį skaito G.Landsbergis

„Nepopuliarūs sprendimai visada kerta politikų reitingams, tačiau aš dirbu ne dėl reitingų, o vardan Lietuvos žmonių. Beje, jūsų buvęs premjeras Kubilius taip pat vesdamas šalį iš krizės buvo labai nepopuliarus, tačiau tai jam netrukdė dirbti. Mano atsistatydinimas reikštų bėgimą nuo problemų, todėl pats nesitrauksiu, bet jeigu Seimas taip nuspręs, kėdės tikrai nesilaikysiu”

A.Veryga taip pat minėjo, kad dabar galiojanti tvarka, kuomet receptiniai vaistai dalinami ir į kairę ir į dešinę turi baigtis. Dėl šios ydingos sistemos vaistų vartojimas nuolat auga, o tai tikrai neprisideda prie asmenų sveikatos.

Apskritai apie interpeliaciją A.Veryga sakė, kad džiaugiasi, jog per šį procesą turės galimybę paaiškinti visiems Seimo nariams, kurie nesuprato jo kurso sveikatos sistemoje detales.

Seimo narė teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė kalbėjo trumpai: „Interpeliacija tai farmacijos sluoksnių sabotažas prieš ministrą”

Po Seimo narių balsavimo ir interpeliacijos atmetimo pasisakyti panoro Seimo narys Povilas Urbšys”

„Liko neatsakytas vienas vienintelis klausymas šiame interpeliacijos procese. Ministro priimtų sprendimų dėka farmacijos įmonės neteks mažiausiai 13 mln. Eur pelno, kur pelnėsi iš žmonių parduodami brangesnius vaistus.Tai štai tas neatsakytas klausimas, kodėl farmacinių įmonių interesai, šiuo atveju dėl interpeliacijos,sutapo su tais, kurie tą interpeliaciją inicijavo”.

Po šių P.Urbšio žodžių salėje pasigirdo plojimai.

meslaisvi.lt