Valstiečių ir žaliųjų partijos Pagėgių skyriaus pirmininko pavaduotojo žodis po rinkimų: džiaugiuosi ir jaučiu atsakomybę.

remigijus kelneris

Remigijus Kelneris tiki, kad Valstiečių ir žaliųjų partija įgyvendins savo programą.

Baigėsi rinkimų maratonas. Daugelis juose dalyvavusių partijų ir koalicijų žadėjo Lietuvai permainų. Ir ką gi, bent vieninteliai iki šiol duoti politikų pažadai išsipildė, į Lietuvą tikrai atėjo permainos. Visoms rinkimuose dalyvavusioms politinėms partijoms ir koalicijoms nosį nušluostė Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Įspūdinga pergalė, 54 mandatai iš 141 galimų. Pirmoje diskusijų laidoje, kurią vedė žurnalistas Edmundas Jakilaitis jis pats ir žinomiausių partijų lyderiai atrodo negalėjo tuo patikėti, jie visaip bandė kritikuoti laidoje taip pat dalyvavusį  Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovą Ramūną Karbauską, tačiau tai darė itin nesėkmingai, vienas pasirodė arogantišku nesubrendėliu, kitas visiškai atrodė žlugęs, o pačiam žurnalistui sunkiai pavyko nuslėpti jo partinį lojalumą. Rinkiminėje laidoje dalyvavo ir politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka, net pastarasis ne kaip valdėsi ir aiškiai demonstravo, kad rinkimų rezultatai jo netenkina. Palikime šiuos įsivaizduojančius aukštybėse sėdint asmenis  savo virtuvėje ir pažiūrėkime į Pagėgių situaciją pasibaigus šiems rinkimams. Meslaisvi redakcija nusprendė pakalbinti rinkimų nugalėtojų partijos Pagėgių skyriaus pirmininko pavaduotoją Remigijų Kelnerį:

-Remigijau, kaip jaučiatės po tokių pergalingų rinkimų?

Smagu, kad žmonės kažką pastebėjo naujo politinėje Lietuvos padangėje, akivaizdu, kad politikoje įvyko pokyčiai. Džiugu, tačiau praėjus rinkimų pergalės džiaugsmui atėjo atsakomybės jausmas, mūsų partijai tikrai iškilo didžiulis iššūkis, iššūkis toje aplinkoje, kurioje mūsų partija ir Lietuvos žmonės  buvo skandinti, murkdyti, veidmainiauta su tokia situacija greitai nesusitvarkysi, čia reikia labai storos šluotos, kad prašluoti šią nusistovėjusią tvarką.

-O sakykite ar permainas aukščiausioje Lietuvos valdžioje pajaus ir Pagėgių savivaldybės gyventojai, nors čia vietos valdžia yra žinome kokia?

Savivaldybė tarsi autonomija, vietos bendruomenė kiek nori pati būti savarankiška, tiek ir būna, tačiau didelė dalis žmonių matyt to nenori, jiems geriau kad juos kažkas vestų, kita dalis nerimauja dėl savo verslų ar kitų individualių veiklų, todėl naudodamiesi tuo Pagėgius daug metų valdantys politikai tiesiog politiškai išnaglėjo. Metams einant to tokio nahališko politikų elgesio žmonės pradėjo prisibijoti ir aplinkybės nusistovėjo taip, kad permainomis niekas netikėjo.

-Remigijau, kodėl pats nekėlėte savo kandidatūros vienmandatėje apygardoje?

Aš džiaugiuosi, kad užteko ir be manęs mūsų partijai pasiekti tokių rezultatų(juokauja), o iš tikrųjų tai aš iki pat paskutinės dienos buvau vienmandatininkų gretose nuo Valstiečių ir žaliųjų partijos ir daugiamandatės sąrašuose buvau, bet atsitiko toks dalykas, aš susirgau. Liga paguldė mane į patalą per patį rinkimų įkarštį, kita vertus aš turėjau gerą progą dar kartą pasvarstyti, ar tikrai man verta kelti savo kandidatūrą, kuomet dar ne visi reikalai sustyguoti mano ūkyje, aš jau turėjau tokios patirties, kuomet buvau pasitraukęs iš savo ūkinės veiklos ir realiai pamačiau, kad be manęs ūkio reikalai stringa. Dabar išgyvenau sudėtingą laikotarpį, tikrai norėjosi eiti kartu su „valstiečiais” ir prisidėti prie pasikeitimų Lietuvoje įgyvendinimo, buvau lyg dviejuose asmenyse, supratau, jeigu patekčiau į Seimą, ūkiui viso gero, o perimti jo valdymą dar kol kas žmogaus su tokia patirtimi neturiu. Todėl paskutiniu momentu pasakiau, braukite mane iš sąrašų, aš kol kas lieku ūkininkauti.

-Kaip vertinate LRT diskusijų laidą, kurioje kitų partijų atstovai niekaip negalėjo suprasti Ramūno Karbauskio, kuris deklaruoja, kad nesieks nei Seimo pirmininko, nei premjero postų?

Aš ne manau, kad R.Karbauskis nebūdamas vienose ar kitose pareigose neprisidės prie valstybės valdymo, jis tikrai tame dalyvaus. Kiek jį pažįstu neturiu nei menkiausios abejonės, kad jis nesidomės Valstybės reikalais taip, kad liktų nuošalyje. Žinoma jis bus svarbi figūra partijos vaidmenyje valstybės valdyme.

Ačiū jums už pokalbį ir sėkmės jūsų veikloje.

meslaisvi.lt