V.P. Andriukaitis: siekim paciento gerovės, venkim nehumaniškų žingsnių

Vytenis Andriukaitis

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kreipėsi į šalies ligoninių vadovus,  ragindamas visokeriopai skatinti jų vadovaujamų gydymo įstaigų personalą laikytis medicinos etikos principų, „sąžiningai, garbingai ir nesavanaudiškai“, kaip to reikalauja Hipokrato priesaika, „gydyti visus be išimties ligonius“.

„Mes privalome sukurti lankstesnę, operatyvesnę ir, svarbiausia, žmoniškesnę sveikatos apsaugos sistemą“, – sako V. P. Andriukaitis. Ministras apgailestauja dėl viešoje erdvėje nuolat girdimų faktų apie valstybinėse gydymo įstaigose personalo imamus neoficialius „atlygius“ už paslaugas ir stebėtinu greičiu ligonius pasiekiančią informaciją apie tų „atlygių“ dydžius.
„Lietuvoje daug kalbama apie korupciją medicinoje, pacientus bauginantį ilgą laukimą eilėse. Tikėtina, kad ne vienu atveju tai viešųjų ir privačių interesų persipynimo dirbtinai kuriamas padarinys arba nejautraus požiūrio į pacientą ir prastos vadybos pasekmė“, – sako V.P. Andriukaitis.
Sveikatos apsaugos ministro laiške Lietuvos ligoninių vadovai taip pat kviečiami pateikti ministerijai informaciją apie geros medicinos praktikos pavyzdžius, atkreipiant ypatingą dėmesį į medicinos pagalbos prieinamumo ir kokybės neįgaliesiems pacientams gerinimą.
„Siekti paciento gerovės, vengti bet kokio nehumaniško žingsnio, paciento klaidinimo ir korupcijos įpareigoja medikus Hipokrato priesaika. Noriu tikėti, kad jos nepamiršo nė vienas gydytojas“, – sako ministras V. P. Andriukaitis.
SAM Ryšių su visuomene skyrius
meslaisvi.lt