Europos finansuojama kova su skurdu pasiekė ir Vilkiją, bus pastatyta estrada
Galų gale prieš kelis metus prasidėjusi kova su skurdu visuose Lietuvos kampeliuose pasiekė ir Kauno rajono Vilkijos miestelį. Čia rajono valdžia gavo finansavimą masinių renginių vietai įrengti. Vilkijos miestelio parke šalia prieplaukos atsiras estrada su vietomis žiūrovams. Tokia galimybė atsirado pasinaudojus Europos sąjungos fondų investicijų veiksmų programa 8 prioritetu „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu”. Tikrai šaunus projektas, bet meslaisvi, nebūtų meslaisvi, jei dėl panašių projektų mums nekiltų keletas klausimų.
Niekas nepaneigs, skurdo Lietuvoje daug, visai neseniai buvo eilinį kartą dalinami maisto produktų daviniai beveik šešiems šimtams tūkstančių labiausiai skurstančių Lietuvos gyventojų. Kauno rajono valdžios sprendimas pastatyti sceną Vilkijoje, kuri padės kovoti su skurdu sveikintinas todėl ir kilo klausimas, kaip tas atrodys realybėje. Šį klausimą uždavėme nuolat mums talkinančiam Kauno rajono savivaldybės mero patarėjui, atsakingam už bendravimą su žiniasklaida Edmundui Mališauskui:
„Kauno rajono savivaldybė Vilkijoje iš tiesų vykdo keletą projektų, kuriais siekiama sumažinti šios seniūnijos atskirtį, didinti socialinę įtrauktį, pagerinti infrastruktūrą, sutvarkyti viešąsias erdves.
Socialinė įtrauktis yra vienas Europos Sąjungos prioritetų. ES dokumentuose pabrėžiama, kad integracinė visuomenė grindžiama tarpusavio pagarba ir solidarumu, joje visi turi lygias galimybes, visiems užtikrinamas tinkamas gyvenimo lygis. Tai ne tik jaunimo, pagyvenusių asmenų įtraukimas į darbo rinką, skurdo mažinimo priemonės, bet ir didesnės galimybės naudotis viešosiomis paslaugomis, gyvenimo kokybės gerinimas, geresnis sveikatos, kultūros, socialinių ir kitų poreikių tenkinimas.”
Deja, bet iš šio politiko atsakymo, nelabai aišku, kaip tas skurdas sumažės Vilkijoje pastačius estradą. Neaišku kaip tas skurdas sumažės atsiradus ir dar keturiems naujiems objektams Vilkijoje, apie kuriuos užsiminė E.Mališauskas.
Nelabai suprantama kaip Vilkijos gyventojai pajus skurdo sumažėjimą peržvelgus ir visus projekto dokumentus. Apskritai pačiame statybų projekte ir lydimuosiuose dokumentuose labiausiai kalbama apie Vilkijoje gyvenusius litvakus Leiba ir Tille Kornovskius ir jų jau vėliau Naujajame Orleane globon paimtą septynmetį būsimą pasaulinio lygio trimito ir džiazo žvaigždę Louisą Armstrongą. Šiuo vardu ir naudojasi Kauno rajono savivaldybė, kad šis projektas būtų įgyvendintas. Ir nieko čia blogo gal būt. Bet programa, pagal kurią gaunamas finansavimas priminsime vadinasi Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu Vilkijos miestelyje, o aprašomoje projekto dalyje nei žodžio apie tai. Didžiąją dalį dokumentų sudaro net ne brėžiniai, o pasakojimai apie žydų tautos istoriją Vilkijoje. Kodėl toks didelis dėmesys šiai tautai įgyvendinant šį projektą taip pat paklausėme E.Mališausko:
„Vilkijos istorija neatsiejama nuo žydų bendruomenės, kuri čia apsigyveno dar XVIII a. Istoriniai šaltiniai tvirtina, kad 1897 m. Vilkijoje gyveno 1431 žydų tautybės žmogus. Iki 1915 m. jie sudarė maždaug 80 proc. visų miestelio gyventojų. Tai buvo aktyvūs vietos bendruomenės nariai: amatininkai, verslininkai, prekybininkai, teisininkai, medikai. Turėjo savo mokyklą, dvi sinagogas. Deja, antrojo pasaulinio karo metais beveik visa Vilkijos žydų bendruomenė buvo sunaikinta. Dalis žydų buvo sušaudyti Jagminiškių ir Jaučakių kaimuose, kiti išvežti į Kauno fortus. Holokausto aukoms ir miestelyje gyvenusiai žydų bendruomenei atminti Vilkijoje, ant Nemuno kranto, pastatyta medinė skulptūra. Jau minėjau, kad Vilkijoje XIX a. gyveno litvakų Leibos ir Tilės Karnovskių šeima. Šie žmonės vėliau emigravo į JAV, kur įvaikino ir užaugino legendinį džiazo atlikėją Louisą Armstrongą. „
Panašiais projektais įvairiose ne tik Kauno rajono savivaldybėse politikai bando sumažinti skurdą , bet skurdas tik didėja. Žmonių Lietuvoje katastrofiškai mažėja, išvyko ar nuo skurdo pabėgo beveik milijonas. Lietuvoje atsirado daug gražių ir tuščių vietų. Kaip įrengta nauja masinių renginių vieta prisidės prie kokybiškesnio gyvenimo Vilkijoje matysime ateityje.
meslaisvi.lt
Apie kokį skurdą kalbame?Visi pavalgę ir pasipuošę!Projektas nuostabus!
Neturite ką veikti!
Cia Kauno raj.savivaldybe. skurdo nesumazins,jei seime sedi asilu galvos. Ziurekit,kokios masinos vazineja gatvese !!! Kas tingi dirbt,tas ir skursta !
Kam dirbti jei pašalpos beveik prilygsta minimaliam atlyginimui. Be to daugelis tingi dirbti.
Labai būtų malonu,kad kaip išsireiškė „gyvenimo kokybės gerinimui ” pabaigtų įvesti kanalizacija Vilkijos km.
Tas projektas tik pazemis ir parodis eilini syki kokie te givena fruktai ?
Zmones vilkijos gyvenvieteje neturi kanalizacijos, o cia estradas sugalvojo, aisku geriau prie nemuno pasedet musu ponam, nei kad Vilkijos gyventojai konfotiskiau gyventu….
Nepraktiskas projektas. Tokia erdve igarsinti reikia kabinti koloneles gana aukstai. Projekte tokia opcija aiskiai nenumatyta neskaitant papildomu konstrukciju statymo scenos sonuose
Smagu, kad atsiras nauja erdve renginians, bet taip ir nesupratau, kaip tas skurdas sumažės.. Vėl pinigai į šoną nuplauks…
Ką siūlote,? Išdalinti visiems po 10 eurų ar po bambalį? Pravalgysite ir vėl šauksite, kad valdžia bloga. Skurdas dažniausiai prasideda žmonių galvose, todėl sprendimas gerinti miestelio kultūrinį gyvenimą – ilgalaikė investicija. Stadionas, šaligatviai ir sutvarkyti skverai irgi tarnaus bendruomenei.
Šaligatviai po lietaus galima žuvis auginti Čekiškės ga.kanalizacija vandentiekį darykit o nesamonem
Keistas projektas. Ganėtinai skubotas… studentiškas atrodo. Kūbukų išdėstymas kelia asociacijas su kokia Šiaurės Korėja. Manau kūrėjai (jeigu taip galima juos pavadinti), nelabai suko galvas apie renginių ir jų žiūrovų judėjimo – susėdimo scenarijus. Žvelgiant net paviršutiniškai kyla abejonių dėl funkcionalumo. Pateikti piešinėliai klaidina – rodoma veja o plane pateiktas akmeninis grindinys, kas lyg ir logiška, kadangi kokybiška vejos priežiūra tarp tų kūbukų būtu itin komplikuota (ir tik nepradėkit porint, kad trimeriu tai padaryti bus vieni niekai, nes po penketo metų betonas atrodytu kaip nelikvidiniai blokai trūnijantys ne pirmą dešimtmetį kiemo kampe). Grindinys piešinėliuose nepateikiamas veikiausiai dėl to, kad dar labiau sustiprintu suovietmetinį niūrų įspūdį. Žodžiu stipriai nepilstant – keistas..labai keistas projektėlis.
Ir dar… kažkodėl nepavyksta paviešinti soc tinklalapiuose… keista.