Dirbantys užsienyje lietuviai liks rinkimų užribyje- tas labai naudinga esamai valdžiai
Šiandieną jau drąsiai galime teigti, kad šimtai tūkstančių Lietuvos gyventojų paliko savo tėvynę dėl geresnio uždarbio kitose Europos sąjungos šalyse. Didelė dalis tokių piliečių nors ir dirba užsienio valstybėse, savo gyvenamą vietą deklaruoja Lietuvoje. Todėl kiekvienam tokiam asmeniui yra paruoštas rinkimų biuletenis, kurio pagalba kovo 1d. žmogus galėtų išreikšti savo valią Savivaldybių Tarybų rinkimuose . Emigravę Lietuvos piliečiai savo išvykimo priežastis dažnai nurodo ne tik prastą darbo rinką Lietuvoje, bet ir dabartinį politikų cinizmą, tačiau jų pakeisti vietos valdžioje emigrantai galimybių neturės. Vyriausiosios rinkimų komisijos rinkimų organizavimo skyriaus specialistas telefonu sakė, kad balsuoti bus galima tik rinkimų dieną būnant Lietuvoje, kitokių galimybių išreikšti savo valią emigrantams nebus. Dėl tokios padėties gaunasi užburtas ratas. Lietuvos savivaldybes palieka darbingiausi gyventojai, t.y. tie, kuriuos esama padėtis Lietuvoje netenkina. Tam kad kažkas pasikeistų, reikia kad rinkimuose dalyvautų kritinė masė rinkėjų, nepatenkintų dabartinės valdžios vedama politika. Kad didžioji dalis išvažiavusių uždarbiauti į užsienį grįš į Lietuvą vien tam, kad dalyvautų valdžios rinkimuose tikėtis būtų naivu. Tačiau tai dar ne baisiausias dalykas. Šaltinių duomenimis, rinkimų biuleteniais tų, kurie uždarbiauja svetur, visuomet bando pasinaudoti Savivaldybių valdžioje įsitvirtinusios partijos. Tai ar ne dėl šios priežasties, po kiekvienų rinkimų nepatenkinti esama valdžia žmonės gūžčioja pečiais ir nesupranta, kokiu būdu eilinius žmones engiantys politikai vėl liko prie valdžios vairo?
meslaisvi.lt
Kokias galime padaryti išvadas apie šiuolaikinę demokratiją?
demokratijos niekada nebuvo, nėra ir vargiai ar gali būti tokia, kokią mes įsivaizduojame, apie kokią svajojome.Nes ji visada atstovauja ne daugumos, o ekonomiškai dominuojančių grupių interesus, t.y., kaip mes šiandien įpratę vadinti, oligarchinio kapitalo interesus. Daugumos viešas interesas, kaip ir samdomų darbuotojų interesai, visada buvo, yra ir bus gniuždomi, ir nesvarbu kiek šalyje yra demokratijos, bei kiek darbuotojų atstovų yra Seime.
Patiko vieno komentatoriau mintis mazdaug taip ..Kalbant apie šiandieninę demokratiją, manau dauguma sutiks, kad žodis „demokratija”, kuris yra naudojamas politikų ir šiuolaikinės žiniasklaidos labai skiriasi nuo tikrosios demokratinės sistemos sampratos. Žodis „demokratija” buvo sukurtas iš graikiško žodžio „demos” – tauta, o tai, ką mes turime šiandieną, mąstant su humoru, galima pavadinti „demo versija”, nes tarnauja oligarchinio kapitalo diktatui.
O apie Pagėgius galiu pasakyt, kad čia valdo tikri Al Capones pasekėjai. Maždaug taip,demokratija su ją lydinčia korupcija (o korupcija visada buvo ir liko savotiškas demokratijos simbolis) ir dažnai painiais įstatymais yra sistema, galinti efektyviai padėti komskiu verslui. Galvojam ką darom, galvokim ką renkam.
Jau laikas būtų griežtai pareikalauti iš mūsų gerbiamos valdžios (kurią mes patys ir išrenkam, o ne kažkaip stebuklingai seime ji atsiranda) priimti įstatymą dėl el.balsavimo