D.Jančaras: ar padės Pagėgių socialdemokratai Kęstui Komskiui grįžti į valdžią kaip padėjo 2002m.

Sutartis

Koalicijos partnerių sutartis 2002m., kurią socialdemokratai sulaužė

Rašysiu apie senus laikus apie 2002 metus, tačiau tie laikai labai gerai gali paaiškinti Pagėgių socialdemokratų vaidmenį savivaldybės politikoje. Rimčiau pažvelgę į šią istoriją supras kokiu būdų vienas iš žinomiausių Pagėgių politikų ilgam įsitvirtino savivaldybės valdžioje ir tą siekia daryti toliau. Greičiausiai ir dabar jam patekti prie valdžios vairo norės pagelbėti Pagėgių socialdemokratų skyrius, nors gal ne visas skyrius, o tik tie, kurie artimiausiuose rinkimuose pateks į savivaldybės Tarybą. Tad grįžkime į 2002 metus.

2002m. gruodžio 22d. įvyko rinkimai į Pagėgių savivaldybės Tarybą. Tuo metu partijų pavadinimai buvo kitokie nei šiuose rinkimuose, tačiau dauguma kandidatų dalyvavo tie patys kurie dalyvauja ir dabar. Dalyvauja ir siekia sugrįžti valdyti pagėgiškių. 2002 m. Į Pagėgių savivaldybės Tarybą buvo išrinkti Kęsto Komskio vedami Lietuvos liberalų demokratų partijos 7 nariai. Pagėgių socialdemokratų su lyderiu A.P.Dumbliausku į Tarybą pateko 5 nariai, „valstiečių“  buvo išrinkta 4 nariai, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos 2 nariai, po vieną iš Lietuvos centro sąjungos Bronius Vaitkus, Romualdas Jarusevičius  Lietuvos krikščionių demokratų atstovas ir Edmundas Incius iš Naujosios Sąjungos. Taip susidėliojus mandatams partijos pradėjo derybas dėl valdančiosios koalicijos.

Po derybų tarp politikų valdančią koaliciją susitarė ir raštu pasirašė 12 išrinktų į Tarybą narių. Tuometiniai socialdemokratai, „valstiečiai“ ir trijų partijų gavusių po vieną mandatą bendra koalicija. Pagal partnerių sutartį meru turėjo būti socialdemokratų lyderis A.P. Dumbliauskas, vicemerą Vaclovą Algirdą Mišeikį būtų delegavę „valstiečiai“, taip pat šios partijos atstovas Petras Ubartas pagal susitarimą turėjo užimti savivaldybės administracijos direktoriaus poziciją. Į pasirašytą dokumentą koalicijos partneriai įrašė, kad bet kurio Tarybos nario sutarties atsisakymas užtraukia politinę atsakomybę ir nepadorumą visų susitarusiųjų atžvilgiu. Tačiau toks įsipareigojimas kai kuriems pasirašiusiems buvo nereikšmingas, sekančią dieną jie šį susitarimą sulaužė.

Išskyrus Tarybos narį socialdemokratą Vincą Sudeikį, visi socialdemokratai ir Edmundas Incius su Broniumi Vaitkumi perbėgo pas Kęsto Komskio tuometinius Lietuvos liberalų demokratus. Susidarė 13 Tarybos narių dauguma.Ir taip Pagėgiuose prasidėjo K.Komskio era. Jis tapo savivaldybės meru, o perbėgėliai daugeliui metų į priekį užsitikrino gerai apmokamas savivaldybės biudžetinių įstaigų darbo vietas.

Akivaizdu, kad artėjančiuose savivaldybės rinkimuose jei Pagėgių socialdemokratai ir Kęsto Komskio visuomeninio rinkiminio komiteto nariai gaus vietų Taryboje, jie vėl sukirs rankomis. Neabejojama, kad prie jų gali prisidėti ir mandatus gavę „tvarkiečiai“.

Politinė reklama bus apmokėta iš specialios LVŽS rinkimės kampanijos sąskaitos Užsak.Nr. 2019/01/31/01-31

meslaisvi.lt